Pasaulē
Citur

Avoti: Lavrovs atstās Krievijas ārlietu ministra amatu2


Sergejs Lavrovs
Sergejs Lavrovs
Foto-LETA/AFP

Pašreizējais Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs nebūs jaunajā valdībā, kas tiks izveidota maijā pēc Vladimira Putina inaugurācijas kārtējam prezidentūras posmam, vēsta telekanāls RTVi, atsaucoties uz vairākiem avotiem ārlietu resorā.

68 gadus vecais Lavrovs jau pirms vairākiem gadiem paudis vēlmi amatu pamest, aizbildinoties ar nogurumu. Tomēr Putins pārliecinājis viņu turpināt darbu līdz savas pašreizējās prezidentūras termiņa beigām.

Pirmdien RTVi pārraidīja interviju ar Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāri Mariju Zaharovu, un viņai tika uzdots jautājums par Lavrova iespējamo atkāpšanos. Zaharova no atbildes izvairījās.

Skaidrības par Lavrova amata iespējamo mantinieku pagaidām nav, norāda RTVi. Pretendentu vidū tiek minēti Lavrova vietnieki, visbiežāk Aleksandrs Gruško, kas no 2012. līdz 2018.gada bija Krievijas pastāvīgais pārstāvis NATO.

Tomēr iespējams, ka jaunais ministrs netiks izraudzīts no pašreizējo ministrijas amatpersonu vidus, bet amatu ieņems kāds Putina administrācijas pārstāvis.

Lavrovs pēc demisijas varētu ieņemt kādu formālu posteni, piemēram, Krievijas Drošības padomē.
Lavrovs ministra amatā tika iecelts 2004.gadā. Pirms tam viņš desmit gadus bija Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO.

LA.lv