×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. septembris, 2015
Drukāt

Bagatskis: katrs izdarīja to, kas jādara spēlējot basketbolu

Nosauc Latvijas basketbola izlases kandidātus gaidāmajam Eiropas čempionātam

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc sestdien “Arēnā Rīga” izcīnītās uzvaras Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra D grupas pirmajā spēlē ar 78:67 pret Beļģiju žurnālistiem sacīja, ka viņa vadītajā komandā katrs spēlētājs izdarījis to, kas jādara spēlējot basketbolu.

Treneris atzina, ka spēle, kā jau bija domāts, bijusi sīva, taču Beļģija pārsteigumus nav rādījusi un spēlējusi kā prognozēts. “Beļģijas taktika nav basketbolā pārāk ierasta, jo viņu garie spēlētāji paliek ārā, tāpēc pretiniekiem visu laiku jābūt gataviem. Spēlētājiem sākumā teicām, lai ir maksimāla koncentrācija, nevajag nervozēt. Spēles otrā puse bija smaga, fiziska spēle ar gana trakiem gājieniem abu komandu izpildījumā. Taču mēs spēlējām pacietīgi, paši nopelnījām iespējas un ar tālmetieniem ceturtajā ceturtdaļā sākām kontrolēt cīņas gaitu,” norādīja Bagatskis.

Viņš gan norādīja, ka tālmetienu taktika nav bijusi speciāli plānota, jo komanda savu darbu paveikusi arī izdarot spiedienu uz groza apakšu. Viņš slavēja Mārtiņu Meieru, kurš zem groziem paveicis lielisku darbu. Arī Kaspars Bērziņš un Rolands Freimanis izdarījuši to, kas gaidīts. “Katrs izdarīja to, kas bija jādara spēlējot basketbolu,” piebilda Bagatskis.

Beļģi spēlējuši agresīvi, likuši daudz bloku, sākumā tikuši pie brīviem metieniem un pie iespējas uzbrukt no groza apakšas. “Bija skaidrs, ka vienu no šīm divām lietām viņiem vajadzēja noņemt un mums tas izdevās,” norādīja Bagatskis.

Latvijas izlases treneris atzina, ka nevajadzīgās piezīmes komandu nedaudz izsita no līdzsvara, bet tā ir daļa no darba, kas bija plānots. “Vienu brīdi bija doma pāriet uz zonas aizsardzību, taču mēs izpildījām spēles plānu. Tad, kad bija skaidrs, ka spēles otrā ceturtdaļa būs līdzīga, teicām, ka jābūt pacietīgiem un jāgaida savas iespējas. Otrajā puslaikā mēs vairs nekritām iekšā aizsardzībā, kā tas bija spēles sākumā. Beļģiem sākumā bija darba punkti, bet kad mēs nomierinājāmies un darījām to, ko vislabāk mākam – ātrs kustīgs uzbrukums un precīzs metiens, tad arī trāpījām trīs tālmetienus pēc kārtas. Pēc tam nosacīti palika vieglāk, lai gan beļģi nepadevās līdz pēdējam brīdim, radīja spiedienu. Varbūt nebijām pārāk pacietīgi un savaldīgi, taču jebkurā gadījumā mēs pēdējās piecas sešas minūtes kontrolējām spēli,” uzskatīja Bagatskis.

Viņš pauda gandarījumu par iespaidīgo līdzjutēju atbalstu, jo sestais laukuma spēlētājs komandai ļoti palīdzējis. “Milzīgs gandarījums un ļoti laba pašsajūta visiem. Es pat teiktu, ka zāle mūs nomierināja, jo pirms spēles mazliet satrauca, kā jutīsimies pilnā arēnā. Bet mūsu sestais spēlētājs mūs nomierināja, sākām ar precīziem metieniem. Daudzi izlases puiši šādā atmosfērā spēlēja pirmo reizi,” gandarīts bija treneris.

Bagatskis sacīja, ka nākamajā spēlē pret Lietuvu uzstādījums būs citādāks. “Basketbolistiem jau pateicu, būs precīzi jāspēlē aizsardzībā”.

Savukārt Beļģijas izlases galvenais treneris Edijs Kastēls bija neapmierināts ar pēdējo ceturtdaļu, kurā viņa vadītā komanda nav izmantojusi savas iespējas. “Trešajā ceturtdaļā atspēlējām septiņus punktus, bija iespēja paņemt spēli, bet nepaņēmām. Lai Eiropas čempionātā izcīnītu uzvaru pēdējā ceturtdaļā nedrīkst ielaist tik daudz punktus (27),” skaidroja Kastēls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+