×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

Bagatskis nosauc kandidātus, cer arī uz Biedriņa palīdzību

LETALETA

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis nosaucis 17 kandidātus startam Eiropas čempionātā, kas septembrī risināsies Slovēnijā, vēsta Latvijas Basketbola savienība.

Koptreniņi sāksies 18.jūlijā. Sagatavošanās posmā Latvijas komanda piedalīsies pārbaudes turnīrā Slovēnijā, kā arī aizvadīs pārbaudes spēles ar Krievijas, Horvātijas un Somijas izlasēm. Eiropas čempionāta grupas turnīrā Jeseņicē Latvijas pretinieki būs Bosnijas, Serbijas, Melnkalnes, Lietuvas un Maķedonijas basketbolisti. Trīs komandas kvalificēsies nākamajam posmam.

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis: “Kā solīju jau pēc kvalifikācijas turnīra beigām, iespēja pretendēt uz vietu sastāvā pirms finālturnīra tiks dota visiem, kuri pērn izcīnīja tiesības spēlēt Slovēnijā. Lielākajai daļai sezona klubos bijusi veiksmīga, pierādot, ka līdzdalība izlases spēlē nāk par labu spēlētāju meistarībai un karjerai.

Ar šiem spēlētājiem esmu strādājis jau trīs četrus gadus, kopā izejot sarežģīto valstsvienības atjaunināšanas un veidošanas posmu. Kopā esam auguši, uzkrājuši pieredzi un kļuvuši stiprāki. Tagad visiem priekšā jauns izaicinājums. Pirms diviem gadiem Šauļos no mums neviens neko negaidīja, un uzslavas saņēmām pat pēc zaudējumiem cienīgi aizvadītās spēlēs. Tagad ar skaistiem zaudējumiem nepietiks ne atbalstītājiem, ne mums pašiem.

Saglabājot komandas nu jau iespēlēto kodolu, bija svarīgi to papildināt ar pieredzējušiem spēlētājiem. Pēc gada pārtraukuma valstsvienībā atgriežas Jānis Blūms, pēc trīs gadu pārtraukuma – Kristaps Janičenoks. Manuprāt, par šiem spēlētājiem un viņu iespējamo ieguldījumu papildus komentāri nav vajadzīgi.

Neesmu mainījis savas domas par Andri Biedriņu – manuprāt, viņa spēlēšana Eiropas čempionātā būtiski pastiprinās mūsu komandu un nāks par labu arī paša Andra karjerai. Biedriņš nav pateicis, ka valstsvienībā nespēlēs.

Kandidātu sarakstā iekļauti divi potenciālie debitanti – Jānis Timma un Žanis Peiners. Abiem bijušas labas sezonas klubos, abi nopelnījušie iespēju parādīt sevi konkurencē ar Latvijas labākajiem basketbolistiem. Pārējais – pašu rokās. Peiners pats apliecinājis, ka ir gatavs trenēties ar pilnu slodzi un medicīniskās izmeklēšanas apstiprinājušas, ka veselības dēļ šķēršļu nav. Viņam būs divi izaicinājumi – treniņu režīms, kāds iepriekš nav bijis un konkrētas prasības konkrētās spēles situācijās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

Sekošu līdz U20 izlases startam Eiropas čempionātā. Atkarībā no situācijas, iespējams, augustā valstsvienībai treniņos pievienosies U20 izlases līderi.

Kopā ar saviem kolēģiem rūpīgi izanalizējām pieredzējušo spēlētāju kandidatūras. Visgrūtāk bija pieņemt lēmumu par Armandu Šķēli, kurš pats pērn ļoti gribēja palīdzēt komandai un viņa atgriešanos izjauca tikai slimība. Taču tādus spēlētājus, kā Armands, arī Kristaps Valters un Kaspars Kambala, nav nozīmes aicināt komandā, ja neredzu iespēju dot viņiem vismaz 25 minūtes katrā spēlē. Neesmu pārliecināts, ka šo spēlētāju līdzdalība palielinās komandas izredzes. Turklāt viņi ir līderi pēc raksturiem, taču pasaules sporta pieredzē ir ļoti daudz piemēru, ka līderis uz rezervistu soliņa – tā ir bumba ar laika degli.

Koptreniņus sāksim 18.jūlijā un visus kandidātus gribu redzēt ierindā no pirmās dienas. Zinu, ka dažu spēlētāju plānos ir līdzdalība NBA Vasaras līgā. Pats esmu to apmeklējis un esmu pārliecināts, ka tajā ir vērts spēlēt, ja katrā mačā laukumā var pavadīt vismaz 20 minūtes. Ja tā notiks, spēlētājiem šķēršļi netiks likti.

Tāpat kā pērn, man palīdzēs Arnis Vecvagars un Artūrs Štālbergs, kurš attiecās no darba piedāvājuma klubā, lai varētu strādāt ar Latvijas izlasi. Par fizisko sagatavotību gādās treneris Viktors Lācis, kuram palīdzēs Oskars Ernšteins.

Pirmās dienas trenēsimies Rīgā, bet no 25.jūlija līdz 5.augustam būs izbraukuma nometne Slovēnijas viduskalnē – apstākļos, kādi mūs sagaidīs Eiropas čempionātā. Tur piedalīsimies arī pārbaudes turnīrā ar Slovēnijas, Serbijas un Turcijas izlasēm. Apzināti meklējam stiprus pretiniekus, jo tikai cīņās ar tādiem varam progresēt.”

Latvijas vīriešu basketbola izlases kandidāti:

Jānis Strēlnieks (Sanktpēterburgas “Spartak”, Krievija), Edgars Jeromanovs (Norčēpingas “Dolphins”, Zviedrija), Jānis Blūms (Viļņas “Lietuvos rytas”, Lietuva), Žanis Peiners (“Latvijas Universitāte”), Dairis Bertāns, Kristaps Janičenoks, Kaspars Bērziņš (visi – “VEF Rīga”), Rihards Kuksiks (Kijevas “Budiveļņik”, Ukraina), Mārtiņš Laksa, Jānis Timma, Artūrs Bērziņš, Mārtiņš Meiers (visi – “Ventspils”), Mareks Mejeris (“Knet”, Spānija), Dāvis Bertāns (Belgradas “Partizan”, Serbija), Rolands Freimanis (Montegranaro “Sutor”, Itālija), Andrejs Šeļakovs (“Melilla”, Spānija), Andris Biedriņš (Goldensteitas “Warriors”, NBA).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+