×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Bagatskis pēc Tbilisi iesaka spēlētājiem izdarīt secinājumus

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas basketbola izlasē pēc trim zaudējumiem pārbaudes turnīrā Tbilisi nekādas panikas nav, taču vairākiem spēlētājiem par darbību aizsardzībā ir jāizdara nopietni secinājumi, sarunā ar basket.lv atzinis valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.
“Principā var teikt, ka uzvara bija mūsu rokās – ja būtu iemetuši par dažiem sodiem vairāk, ja divas minūtes pirms beigām pēc Mareka Mejera “spraudiena” bumba neizlēktu laukā no groza, ja igauņiem nebūtu iekritis kāds trakais metiens… Taču šādās spēlēs un šajā sagatavošanās posmā mīnus 1 bieži ir svētīgāk nekā plus 1,” pēc zaudējuma Igaunijai (69:70) sacīja Bagatskis.
“Igauņi nospēlēja savā stilā. Uzbrukumā meklēja mūsu vājākos punktus un spēlēja viens pret vienu, aizsardzībā mainījās un bez īpašas kautrēšanās sita piezīmes. Metām par 22 sodiem vairāk (13/16 pret 27/38), pārliecinoši uzvarējām cīņā pie groziem (41-31). Taču pievīla metienu precizitāte (divpunktnieki 18/35 pret 21/45, trīspunktnieki 2/14 pret 5/18). Trīspunktnieki šodien nebija aizliegti, bet spēles gaitā bieži radās situācijas, kad mūsu garajiem spēlētājiem zem groza pretī bija augumā mazāki pretinieki un spēlētāji likumsakarīgi centās to izmantot. Tikai pārāk bieži bumba neiekrita grozā.
Un vēl dažam spēlētājam jāizdara secinājumus par savu darbību aizsardzībā. Slikti, ka dažādu iemeslu dēļ konkurence uz vietu sastāvā nav tik nopietna, lai spēlētāji nevarētu atļauties būt pavirši.
Dairim Bertānam bija plānota brīvdiena. Kristaps Janičenoks būtu spēlējis, bet par sevi atgādināja sāpes mugurā un nolēmām neriskēt. Kaspars Bērziņš izgāja laukumā sākumsastāvā, taču pēc četrām minūtēm palika malā nelielu veselības problēmu dēļ. Protams, ar viņiem būtu stiprāki, bet dažu spēlētāju iztrūkums nav nekāds attaisnojums. Zinu, ka igauņiem puses sastāva mocījās ar vēdera problēmām, taču laukumā to nevarēja manīt.
Iespējams, trīs zaudējumi Tbilisi turnīrā atvēsinājuši to eiforiju, kāda valdīja pēc uzvarām pirmajās divās spēlēs Rīgā. Līdzjutēji var atļauties noskaņojuma svārstības, mums, komandas dalībniekiem, jābūt reālistiem. Manuprāt, nav pamata panikai, jo visās trijās spēlēs bija labas epizodes un mums ir iespējas gan stabilizēt sniegumu, gan pastiprināt komandu, iesaistot Rīgā palikušos spēlētājus un mazāk eksperimentējot ar dažādiem virknējumiem.
Pirmdien agri no rīta atgriežamies Rīgā, otrdien atsākam treniņus, ceturtdien dodamies uz Superkausa izcīņu Vācijā. Paredzams, ka uz Hamburgu brauks 12 spēlētāji, starp kuriem noteikti būs Tbilisi nespēlējušie Žanis Peiners un Andrejs Šeļakovs. Pārējos nosaukšu trešdien.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+