Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
17. aprīlis, 2014
Drukāt

“Baltas” īpašnieks paziņo par Baltijas biznesa pārdošanu

Foto - LETAFoto - LETA

RSA apdrošināšanas grupa paziņojusi par sava Baltijas un Polijas apdrošināšanas biznesa pārdošanu Polijas apdrošināšanas grupai PZU.

RSA apdrošināšanas grupas paziņojumā teikts, ka šodien panākta vienošanās pārdot PZU Latvijas apdrošināšanas AS “Balta”, Lietuvas sabiedrību “Lietuvos Draudimas AB”, Igaunijas biznesu un Polijas uzņēmumu “Link4”.

Darījumiem vēl jāsaņem katras valsts regulējošo iestāžu piekrišana. Tādējādi RSA grupa prognozē, ka no šiem darījumiem katrs tiks pabeigts 2014.gada otrajā pusē.

RSA apdrošināšanas grupas paziņojumā teikts, ka, šiem četriem darījumiem īstenojoties, RSA saņems aptuveni 360 miljonus eiro.

“RSA Group” prezidents Stefans Hesters paziņojumā medijiem skaidro, ka Baltijas un Polijas aktīvu pārdošana norit saskaņā ar RSA grupas mērķi fokusēt grupas ģeogrāfisko izvietojumu tās pamata biznesos Lielbritānijā un Īrijā, Skandināvijā, Kanādā, Latīņamerikā.

Kā ziņots, Polijas apdrošināšanas grupas PZU tīrā peļņa 2013.gadā sasniedza 779,17 miljonus eiro. PZU grupas bruto apdrošināšanas prēmiju summa pērn bija 3,899 miljardi eiro, kas ir par 1,5% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Neto nopelnīto prēmiju summa bija 3,844 miljardi eiro, kas ir par 1,5% vairāk nekā 2012.gadā. Izmaksātās atlīdzības pērn bija 2,64 miljardi eiro, kas ir par 8,7% mazāk nekā 2012.gadā.

Apdrošināšanas grupa PZU ir viens no lielākajiem apdrošināšanas uzņēmumiem Centrāleiropā un Austrumeiropā. Darbību Baltijas tirgū PZU sāka pirms desmit gadiem, atverot PZU filiāli Lietuvā. “PZU Lietuva” filiāle Latvijā tika atvērta 2012.gadā.

Pērn vasarā “PZU Lietuva” Latvijas filiāles direktors Deivids Raipa intervijā aģentūrai LETA sacīja, ka PZU mērķis ir kļūt par vienu no trim lielākajām nedzīvības apdrošināšanas sabiedrībām Baltijas valstīs.

RSA grupas uzņēmums Latvijā “Balta” pērn strādāja ar 1,579 miljonu latu jeb 2,247 miljonu eiro zaudējumiem, liecina sabiedrības publicētais 2013.gada 4.ceturkšņa publiskais pārskats. “Baltas” parakstīto prēmiju apjoms pērn auga par 12%. “Baltas” bruto parakstīto prēmiju apmērs pērn bija 34,894 miljoni latu jeb 49,65 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+