Ekonomika
Bizness

“Baltic Devon Mink” ūdeļu fermā notikusi ielaušanās; atvērti 400 būri 3

Foto: LETA

Iecavas novadā “Baltic Devon Mink” ūdeļu fermā aizvadītajā naktī notikusi ielaušanās, atverot apmēram 400 būru, aģentūru LETA informēja kompānijā.

“Audzētavā atvērti 400 būri, kuros atradās ūdeļu mammas ar mazuļiem, kā arī tādas, kas vēl ir gaidībās. Vairāk nekā simts mammas izbēgušas, no kurām uzņēmuma darbiniekiem lielāko daļu šobrīd jau ir izdevies noķert un nogādāt atpakaļ būros. Lai arī mammas tiek noķertas, tās ir emocionāli ļoti satrauktas un nespēj barot mazuļus, līdz ar ko mazuļi tiek izvietoti inkubatorā, kur par tiem rūpējas vetārsts,” sacīja “Baltic Devon Mink” valdes loceklis un direktors Leifs Mogensens.

Pēc viņa teiktā, fermas kopējā teritorija ar ražošanas ēkām aizņem vairāk nekā 17 hektārus, un tai pa perimetru ir izvietota signalizācija. Vakar ap plkst.23 fermas tālākajā stūrī nostrādājusi signalizācija. Kompānijas pārstāvji pieļāva, ka iekams apsardzes vienība devās apsekot attiecīgo vietu, vairākas personas pārlēkušas pāri sētai un operatīvi atvērušas būrus. Saistībā ar notikušo kompānija ir vērsusies Valsts policijā.

Latvijas Zvēraudzētāju Asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa uzsvēra, ka šāda rīcība daudzējādi nav pieņemama, jo būros palikušie mazuļi nespēj paši uzturēt siltumu. “No būriem izlaižot ūdeļu mammas, dzīvnieki netiek glābti, bet gan tiem tiek nodarīts pāri. Līdz ar to šāda rīcība nav loģiska un ir nevēlama no dzīvnieku aizsardzības viedokļa,” viņa sacīja.

Saistītie raksti

Asociācijā arī vērsa uzmanību uz sabiedrībā pastāvošajiem mītiem par kažokzvēru nozari, kas cieši saistīti ar dzīvnieku labturību un to ievērošanu. Bieži tiek uzskatīts, ka zvēraudzētavās tiek audzēti savvaļas dzīvnieki, taču apgalvojumi maldina sabiedrību. Fermās audzētās ūdeles un lapsas nav savvaļas dzīvnieki.

Jau ziņots, ka arī kažokzvēru audzētavā “Gauja AB” nesen notikusi ielaušanās, nodarot uzņēmumam zaudējumus vairāku tūkstošu eiro apmērā. Saskaņā ar uzņēmuma pārstāves Aijas Ikstenas iepriekš pausto, kaitnieciskos nolūkos atverot vairākus desmitus būru, izbēgušas ūdeles un būros palikušie mazuļi gājuši bojā.
Zvēraudzētava “Baltic Devon Mink” pieder Nīderlandē reģistrētiem uzņēmumiem “Van Ansem Participaties” un “Leimi Holding”, kā arī Luksemburgā reģistrētai kompānijai “Aedon”. Uzņēmums reģistrēts 2006.gadā.

Latvijas Zvēraudzētāju asociācija pārstāv desmit biedrus, kuri audzē ūdeles un lapsas.

LA.lv