Kultūra
Teātris un kino

Baltijas filmu dienās rādīs kaimiņvalstu labākās filmas0


Skats no filmas “Laika tilti”
Skats no filmas “Laika tilti”
Publicitātes foto

Baltijas valstīm tik simboliskajā augusta nogalē, kad pirms 30 gadiem Lietuvu, Latviju un Igauniju vienoja vēsturiskais Baltijas ceļš, šogad jau trešo reizi norisināsies Baltijas filmu dienas, kuru laikā katras valsts iedzīvotāji divās dienās bezmaksas seansos varēs noskatīties jaunākās un labākās kaimiņvalstu filmas, kā arī tikties ar filmu veidotājiem, LA.lv uzzināja Nacionālajā kino centrā.

Baltijas filmu dienas ir trīs valstu kino institūciju – Nacionālā kino centra, Lietuvas kino centra un Igaunijas Filmu institūta – iniciatīva un kopīgi veidots pasākums, stiprinot trīs Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairojot skatītāju zināšanas par kaimiņvalstu filmām.

Baltijas filmu dienu seansi Latvijā notiks 22. un 23. augustā kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē. Uz visām filmām ieeja bez maksas.

22. augustā, ceturtdien, programmā iekļautas filmas “Laika tilti” (Kristīne Briede, Audrjus Stonis, Latvija, Lietuva, Igaunija, 2018) un “Vasaras izdzīvotāji” (Marija Kavtaradze, Lietuva, 2018), 23. augustā, piektdien, – “Ahto. Sapņu mednieks” (Jāniss Valks, Igaunija, 2018) un “Visu vai neko” (Līna Triškina-Vanhatalo, Igaunija, 2018)

Lietuvā Baltijas filmu dienās izrādīs Latvijas simtgades darbus – režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu “Bille” (2018) un režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu “Turpinājums” (2018), kā arī režisores Lailas Pakalniņas spēlfilmu “Picas” (2012) un Latvijas-Igaunijas kopražoto pilnmetrāžas animācijas filmu “Lote un pazudušie pūķi” (2019).

Igaunijā savukārt tiks izrādīta režisores Annas Vidulejas filma “Homo Novus” (2018), kā arī Baltijas valstu kopražojums, režisoru Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa dokumentālā filma “Laika tilti” (2018).

Baltijas filmu dienas Latvijā organizē Nacionālais Kino centrs, atbalsta Rīgas dome un Kultūras ministrija, Lietuvas Kino centrs un Igaunijas filmu institūts.

LA.lv