Ekonomika
Tehnoloģijas

Baltijas “Fitek” apvienojas ar “UnifiedPost”, izveidojot Eiropā lielāko finanšu tehnoloģiju uzņēmumu0


“Fitek” un “UnifiedPost” apvienojas, izveidojot Eiropā lielāko finanšu tehnoloģiju uzņēmumu.
“Fitek” un “UnifiedPost” apvienojas, izveidojot Eiropā lielāko finanšu tehnoloģiju uzņēmumu.
Publicitātes foto, kolāža: “LA.lv”

Baltijas uzņēmums “Fitek” apvieno spēkus ar Beniluksa valstīs bāzēto uzņēmumu “UnifiedPost”, kļūstot par vienu no lielākajiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem Eiropā.

Apvienošanās darījums tika veikts 2019. gada 29. martā, “UnifiedPost Group SA” iegādājoties uzņēmuma daļas no “Fitek” līdzšinējā stratēģiskā investora – privātā kapitāla fonda “BaltCap”.

“Apvienojot spēkus, mēs ne tikai kļūstam par vienu no lielākajiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem Eiropā, bet tās ir arī lieliskas ziņas mūsu klientiem,” apgalvo “Fitek Group” izpilddirektors Maits Soaru.

“Tas nozīmē plašāku produktu piedāvājumu e-rēķinu un maksājumu pakalpojumu jomā, kas atbilst mūsu klientu vajadzībām.”

Abi uzņēmumi piedāvā līdzīga tipa pakalpojumus un nodarbojas ar finanšu procesu automatizāciju.

Pastāvīga digitālo tehnoloģiju attīstība Eiropā ir labvēlīga vide, lai “UnifiedPost” un “Fitek” varētu sevi pierādīt procesu automatizācijas tirgū, kā arī radīt jaunas un plašas uzņēmējdarbības iespējas gan Eiropā, gan arī citviet pasaulē.

Hanss Leiberts, “UnifiedPost” izpilddirektors: “Mūsu mērķis ir attīstīties starptautiskā līmenī un turpināt stiprināt līderpozīcijas finanšu tehnoloģiju nozarē. Abu uzņēmumu apvienošana nozīmē ne tikai mūsu darbības teritorijas paplašināšanos Eiropā, bet arī papildu cilvēkresursus, kuriem ir spēcīgas zināšanas par šo nozari. Šī uzņēmuma iegāde saskan ar UnifiedPost izaugsmes stratēģiju.”

Lai īstenotu plānoto darījumu, “UnifiedPost Group SA” iegādājās uzņēmuma daļas no “Fitek” līdzšinējā stratēģiskā investora – privātā kapitāla fonda “BaltCap”.

“Fitek” mazākuma akcionāri Maits Soaru un Kaurs Loks saglabās savas akcijas un turpinās darbu uzņēmuma izpildvadībā.

Uzņēmuma darbībā arī turpmāk tiks izmantoti klientiem jau pazīstamie zīmolu nosaukumi, t. i., “Fitek” – Baltijas, Balkānu, Centrālas un Austrumeiropas valstīs, kā arī Ziemeļvalstīs, savukārt “UnifiedPost” tiks saglabāts kā mātesuzņēmuma nosaukums Beniluksa valstīs piedāvātajiem zīmoliem.

“Mūsu ieguldījums uzņēmumā “Fitek” ir vainagojies ar pārliecinošiem panākumiem,” norāda Kristians Kalda (Kristjan Kalda), “BaltCap” partneris.

“Akcionāra statusu sākotnēji plānojām saglabāt ilgāku laiku. Lai gan šis darījums ir nācis ātrāk nekā paredzēts, tā ir lieliska iespēja ne tikai Fitek un UnifiedPost akcionāriem, bet arī šo uzņēmumu klientiem un darbiniekiem.

Saistītie raksti

“UnifiedPost” un “Fitek Group” grupa ir līderis finanšu tehnoloģiju tirgū, palīdzot uzņēmumiem digitalizēt un optimizēt finanšu vērtību ķēdi B2B (2C) sektorā (līgums – rēķins – maksājumi), ieskaitot alternatīvos finanšu pakalpojumus.

Kompānija attīsta un piedāvā elektronisko maksājumu apkopošanas platformu, rēķinu finansēšanu un daudzus citus pakalpojumus, tostarp arī “norēķinu dokumentu apstrādi”.
LA.lv