×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Baltijas jūras valstu studentu sporta spēlēs Rīgā startēs 2000 sportistu no 13 valstīm

sports.jelgava.lvsports.jelgava.lv

Šonedēļ Latvijas galvaspilsētā Rīgā ieradīsies ap 2000 studentu no 13 Eiropas valstīm, lai piedalītos XXIX Baltijas jūras valstu studentu sporta spēles (SELL), informēja organizatori.

Spēļu svinīgā atklāšana notiks 24.maijā, pulksten 19.30, Daugavas stadionā.

No 24. līdz 26.maijam sacensības Rīgā risināsies Olimpiskajā centrā, Daugavas stadionā, augstskolu un vispārējās izglītības iestāžu sporta bāzēs. Spēļu moto ir “Students, emocijas, dzīves stils, mīlestība”.

Sacensību programmā iekļauti 15 sporta veidi – badmintons, basketbols, šahs, florbols, futbols (7 pret 7), džudo, orientēšanās sports, pauerliftings, regbijs (7 pret 7), peldēšana, galda teniss, vieglatlētika, volejbols, svarcelšana un cīņa (brīvā cīņa, brīvā cīņa sievietēm un grieķu-romiešu cīņa).

Nosauktajos sporta veidos spēkiem mērosies  58 augstskolu studenti no Baltkrievijas, Čehijas, Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Krievijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Somijas, Ukrainas, Vācijas, Zviedrijas un, protams, arī Latvijas.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesore Agita Ābele, kura 2012.gadā tika ievēlēta par Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidenti, ir iedvesmas pilna un gatava attīstīt studentu sportu Latvijā: “SELL sporta spēles vienlaikus ir iespēja satikties dažādu valstu augstskolu sportiskākajiem studentiem, lai mērotos spēkiem sporta sacensībās un pēc veiksmīgiem startiem tvertu priecīgus un izklaidējošus brīžus sporta spēļu programmas neformālajos pasākumos.”

“Turklāt SELL sporta spēles ir tikai viens no daudziem posmiem studentu sporta sacensību sistēmā,” uzsver Ābele. “Šobrīd ļoti nepieciešams valstisks atbalsts arī Latvijas studentu Universiādes un atsevišķu sporta veidu studentu sacensību organizēšanā dažādos sporta veidos, piedāvājot un aktivizējot iespējas studentu sporta kustībā iesaistīties visām Latvijas augstskolām, kā arī veicināt finansiāli nodrošinātu Latvijas labāko studentu sagatavošanu un dalību Pasaules studentu Universiādē un atsevišķu sporta veidu čempionātos.”

Studentu sporta spēļu nosaukumu – SELL – veido četru valstu pirmie burti (Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva). Par SELL spēļu aizsākumu uzskata četru Baltijas jūras valstu studentu sporta spēles, kas pirmo reizi norisinājās 1923.gadā Tērbatā (šobrīd – Tartu, Igaunija). Pirmajās Baltijas jūras valstu studentu sporta spēlēs kopvērtējumā uzvarēja Igaunijas sportisti, bet Latvijas komanda toreiz ierindojās 2.vietā.

1997.gadā Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas augstskolu pārstāvji parakstīja deklarāciju par SELL sporta spēļu atjaunošanu, un jau 1998.gada maijā tika atsākta SELL sporta spēļu organizēšana. Mūsdienās šajās spēlēs var piedalīties dažādu pasaules valstu augstskolu studentu komandas.

2009.gadā SELL sporta spēles notika Latvijas studentu pilsētā Jelgavā, 2010.gadā – Tartu (Igaunija), 2011.gadā – Kauņā (Lietuva), bet 2012. – Espoo, Somija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+