×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
6. jūnijs, 2017
Drukāt

“Baltijas Muzikālās sezonas” atklāšanas koncerts pulcē prominences (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar vērienu svinīgo pieņemšanu un spilgtu pasaulslavenā Rikardo Muti un Luidži Kerubīni orķestra uzstāšanos tika atklāta fonda “Baltijas muzikālās sezonas” 2017. gada koncertu programma, pastāstīja fonda mākslinieciskais direktors Andrejs Žagars.

Spītējot vēsajam vakaram, uz fonda šīs vasaras programmas atklāšanu pulcējās vairāk nekā 300 augsta līmeņa viesu un biļetes uz koncertu bija pilnībā izpārdotas. Ar savu klātbūtni gan pieņemšanu, gan koncertu pagodināja arī Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi.

Citu viesu vidū bija arī valsts amatpersonas un politiķi – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, “Live Riga” vadītāja Vita Jermoloviča, Mārtiņš Bondars ar kundzi, Ints Dālderis, bijušie prezidenti Guntis Ulmanis ar kundzi un Valdis Zatlers ar kundzi, komponisti – Artūrs Maskats un Pēteris Vasks, nacionālo kultūras institūciju vadītāji – Ojārs Rubenis, Māra Lāce, Indra Lūkina, solisti Elīna Garanča, Inese Galante un Aleksandrs Antoņenko, citi kultūras un mākslas nozares pārstāvji – režisors Alvis Hermanis, mākslas zinātniece Helēna Demakova, aktieris Juris Žagars, diriģents Ints Teterovskis, kā arī uzņēmēji, uzņēmumu vadītāji un sabiedrībā pazīstamas personības.

“Mēs esam priecīgi un lepni, ka pirmais fonda “Baltijas muzikālās sezonas” koncerts ir tieši ar izcilā diriģenta Rikardo Muti vadīto Luidži pasaules mērogā mīlētā un atzītā diriģenta koncertu šeit Dzintaru koncertzālē. Šim notikumam šovasar sekos vēl septiņi lieliski koncerti. Fonds ir dibināts ar mērķi veicināt un krāšņot Latvijas mūzikas dzīvi ar izciliem koncertiem,” sacīja Žagars fonda “Baltijas muzikālās sezonas” atklāšanas pieņemšanā.


Pieņemšanā viesiem bija iespēja ielūkoties daļā no Kremonas seno instrumentu izstādes – tajā bija skatāmi 17.-18. gadsimtā tapušie tapuši mūzikas instrumenti, kurus darinājuši Nikolo Amati, Antonio Stradivāri un Džuzepe Gvarnēri. Savukārt klātienē muzicēja talantīgais un starptautiski atzītais čellists Maksima Beitāns.

Pēc pieņemšanas viesi devās uz pasaulslavenā itāļu diriģents Rikardo Muti un viņa dibinātā un vadītā Luidži Kerubīni orķestra koncertu. Koncerts sākās ar Džuzepes Verdi operas “Nabuko” uvertīru, tā turpinājumā tika atskaņota Franča Šūberta 4.simfonija, bet koncerta otrajā daļā klausītāji varēja baudīt Pētera Čaikovska 5.simfoniju.

Jau 1. jūlijā klausītājus priecēs virtuozais pianists Deniss Macujevs, kurš uzstāsies kopā ar Latvijas Simfonisko orķestri diriģenta Aleksandra Sladkovska vadībā, atskaņojot Pētera Čaikovska pirmo koncertu klavierēm ar orķestri un Džorda Gēršvina “Rapsodiju blūza stilā”. Savukārt 2. jūlijā kā īpašs baudījums džeza mīļotājiem būs Macujeva koncerts kopā ar džeza kolektīvu programmā “Džezs ar draugiem”.

Vēl atlikušās vasaras garumā koncertēs operdziedātāji Elīna Garanča, Hibla Gerzmava, Lorenss Braunlijs un Sāra Koberna, vijolnieks Džošua Bells, kā arī pasaulē atzītais soprāns Kristīne Opolais un tenors Pāvels Černohs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vispār žēl, pat nožēlojami, ka uz tik vērtīgu koncertu var atļauties iet lielākā daļa tam pavisam nepiemērotu ļautiņu. Varu derēt, ka viņi aplaudēja, tiklīdz apklusa mūzika, arī starp simfonijas daļām. Bet galvenais – padižoties ar vīna glāzi rokā aizskatuvē.

Draugiem Facebook Twitter Google+