Mobilā versija
+16.8°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Baltijas paviljons Venēcijas biennālē starp desmit labākajiem

Anša Starka fotoAnša Starka foto

Ietekmīgā interneta mākslas platforma Artsy.net, apskatot Venēcijas arhitektūras biennāli, ieteikusi desmit interesantākos paviljonus, un pirmajā desmitniekā iekļuvis arī Baltijas paviljons ar ekspozīciju “The Baltic Atlas”.

Kritiķi raksta, ka Palasport – ēka, kurā Baltijas valstu ekspozīcija izvietota, – ir taisnstūra sportazāle, ļoti atbilstoša un asociācijas raisoša mājvieta pirmajai biennālei, kurā apvienoti visu triju Baltijas valstu spēki: “Iekšpusē atrodamas visu triju valstu lielākoties betona ēku un infrastruktūras fotogrāfijas, izgaismojot kopīgās modernisma saknes un metodes padomju laika brutālisma stila ēku atdzīvināšanai vai pārzīmološanai.”

Interesantāko desmitniekā platformas eksperte Anna Kata iekļāvusi arī Vācijas, Lielbritānijas, Spānijas, Albānijas, Japānas, Īrijas, Krievijas, Šveices, Turcijas paviljonus.

Vienots Baltijas paviljons ir nevalstiska deviņu Lietuvas, Latvijas un Igaunijas kuratoru iniciatīva, mainot tradicionālo Venēcijas arhitektūras biennāles uzstādījumu, kas paredz nacionālu valstu paviljonu veidošanu. Projekts uzvarēja trīs atsevišķos nacionālajos konkursos, pirmo reizi dodot iespēju Venēcijas arhitektūras un mākslas biennāles izstāžu vēsturē īstenot ideju par kopīgu Baltijas valstu ekspozīciju.

Ekspozīcijas kuratori — Kārlis Bērziņš, Jurga Daubaraitė, Petras Išora, Ona Lozuraitītė, Niklāvs Paegle, Dagnija Smilga, Johans Tali, Laila Zariņa, Jons Žukausks.

Apjomīgā ekspozīcija tapusi, pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Lietuvas Republikas Kultūras padomes, Igaunijas Republikas Kultūras ministrijas un Igaunijas Kultūras dotāciju fonda atbalstam.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (4)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+