×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. augusts, 2012
Drukāt

Baltkrievija izraida Zviedrijas vēstnieku

Baltkrievija ir izraidījusi Zviedrijas vēstnieku, 3.augustā paziņoja Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts. Prezidenta Aleksandra Lukašenko “režīms ir izraidījis Zviedrijas vēstnieku Baltkrievijā, jo viņš ir pārāk daudz atbalstījis cilvēktiesības. Tas ir skandalozi. Parāda režīma dabu”, mikroblogošanas vietnē “Twitter” rakstīja Bilts.

Vēlāk izplatītajā oficiālajā paziņojumā Bilts uzsver, ka, “izraidot Zviedrijas vēstnieku, Lukašenko režīms ir pastrādājis nopietnu noziegumu pret starpvalstu attiecību normām”.

“Apsūdzības.. vēstniekam ir bez pamata. Tas, ka Zviedrija ir stingri uzticīga demokrātijai un cilvēktiesībām Baltkrievijā, nav noslēpums, un vēstnieks [Stefans] Eriksons ir kalpojis šai Zviedrijas politikai,” uzsvēris Zviedrijas ārlietu ministrs.

Telefoniski notikušajā preses konferencē Bilts sacīja, ka Eriksons izraidīts, jo viņš ticies ar Baltkrievijas opozīcijas pārstāvjiem un uzdāvinājis grāmatas par cilvēktiesībām bibliotēkai Minskā.

Bilts arī sacīja, ka Zviedrija nav gatava uzņemt Stokholmā jaunu Baltkrievijas vēstnieku, kā arī izraida divus citus Baltkrievijas diplomātus. Pašlaik Baltkrievijai nav vēstnieka Zviedrijā .

Savukārt Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Andrejs Savinihs paziņoja, ka Baltkrievija nevis izraidījusi Zviedrijas vēstnieku, bet gan nav pagarinājusi viņam akreditāciju.

“Stefans Eriksona kungs strādāja Minskā apmēram septiņus gadus. Tas ir ilgs laiks. Šajā laikā visa viņa darbība bija vērsta nevis uz Baltkrievijas un Zviedrijas attiecību nostiprināšanu, bet gan uz to graušanu,” sacīts Saviniha paziņojumā.

“Pieņemtais lēmums atrodas tikai divpusējo attiecību sfērā,” uzsvērts paziņojumā.

“Mēs esam gatavi pielikt pūles, lai saglabātu konstruktīvismu mūsu attiecībās. Vienlaikus, ja Zviedrijas puse centīsies situāciju saasināt, mēs būsim spiesti reaģēt adekvāti,” uzsvēris Baltkrievijas ĀM pārstāvis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+