×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

“LA” autors Franks Gordons saņem Eglīša un Janelsiņas fonda balvu (10)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Šogad Anšlava Eglīša un Veronikas Janelsiņas fonda  balva – 20 000 ASV dolāru – ir piešķirta vēsturniekam profesoram Andrejam Plakanam  un atzinības balva –  10 000 dolāru – žurnālistam, arī “Latvijas Avīzes” autoram Frankam Gordonam.

Fonds ik gadu par izciliem sasniegumiem apbalvo tos kultūras darbiniekus, kuri dzīvo ārpus Latvijas un ar saviem darbiem rosina un bagātina latviešu moderno mākslu un literatūru.

1940. gada 31. decembrī dzimušais Andrejs Plakans doktora grādu ieguvis Hārvarda universitātē un kopš 1975. gada mācījis studentus Aijovas štata universitātē. Šogad viņam piešķirts arī Pasaules brīvo latviešu apvienības Kultūras fonda goda diploms. Profesors ir Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis, ir lasījis lekcijas arī Rīgā. Viņa 1995. gadā izdotā grāmata “The Latvians: A Short History” ir viena no visizplatītākajām un vairāk lietotām latviešu vēstures grāmatām angļu valodā. Fonda pārstāvis Gvīdo Augusts raksta, ka kritiķi ļoti atzinīgi novērtējuši grāmatu “Concise History of the Baltic States”, kurā profesors Plakans pirmo reizi sniedzis angļu valodas lasītājiem visaptverošu Baltijas tautu vēsturi. Fonda balvu A. Plakans ieguvis par to, ka sekmīgi pievērsis akadēmiskās pasaules uzmanību Latvijai un veicinājis Latvijas vēstures izpratni pasaulē.

Žurnālistam F. Gordonam fonda Atzinības balva piešķirta par publikācijām, kas veicina ārzemju latviešu sabiedrības izpratni par apstākļiem, traģiskajiem notikumiem un politiskām intrigām okupācijas laikos un šodienas Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Sirsnīgi apsveicu Gordona kungu! Reizēm domāju, kā tas var būt, ka manas domas gandrīz vienmēr saskan ar viņa spriedumiem? Esam dažādas tautības, dažādu gadagājumu /līdz ar to dažāda dzīves pieredze/, dzīvojam dažādās valstīs, profesijas arī mums dažādas, bet… saprašanās būtu ideāla. Kā viņam tas izdodas – īsi un kodolīgi pateikt to, ko jūt mana sirds? Paldies!

 2. Labi atceros pirmskara laikus,kad židi ne tikai netika lamāti, bet par viņu gudrību un godīgumu pildot solījumus un līgumus, neviens nešaubijās. Franks Gordosn ir no tās paasudzes, kura nekaunās no savas tautība, lepojās ar savas tautas gudrajiem. Franks, mans seno dienu kolēģis un draugs , ne brīdi nav aizmisrsis, ka dzīvojis Latvijā un pilnīgi pareizi smagi kritizējis tos, kuri kaunās no savas tautības un kļuvuši par lielkrievu šovinistu izsūtamajiem sulaiņiem. Labi, ka latviešu fonds atcerējies izcilo publicistu Franku Gordonu. Sirsnīgs koleģiāls sveiciens!

 3. Apsveicu no sirds Franku Gordonu! Goda vīrs, kas godam šo atzinību pelnījis!

 4. Dzimtenē, kur skandina par vienotību un integrāciju, Gordons būtu piemērs savas Dzimtenes mīlestībai, arī vēl svešumā. Par F. Gordonu nevar teikt sveštautietis, nu nekādi ne. Ordeni Latvias valdība piešķīra Vladlenam Dozorcevam. Kas viņu pazinis (Dozorcevu) tas saprot, ka tā bija ņirgāšanās par Latvijas valsts apbalvojumiem.

 5. Visiem uzmanību- nacionalistu cenzūra tikko noņēma manu sludinājumu !
  Gordon- atsakies no naudas, kur ir tava sirdsapzina !
  Naciki tev maksa jūda grašus par gadiem ilgu savas tautas apskaukāšanu.
  Gordon- atsakies no naudas ! Nokaunies, Gordon !

 6. Gordona kungs, Jūs taču atceraties teicienu „kaķa lāsti debesīs nekāpj” (tas – par Gugāna komentāru). Lai Jums arī turpmāk veselība, dzīvesprieks, gaišs skats uz dzīvi un raita spalva! Apsveicu!

 7. PRIEKS, KA BALVA IR FRANKAM GORDONAM!!! VESELĪBU UN DAUDZ PRIEKA JUMS UN JŪSU ĢIMENĪTEI, GORDONA KUNGS!!! PALDIES PAR JŪSU IZSMEĻOŠAJĀM – IZSKAIDROJOŠAJĀM PUBLIKĀCIJĀM!!! Esmu kara laika bērns un man daudz kas bija un IR jāuzzin, tādēļ daudz lasu!

 8. Paldies patiesibas paudejam Frankam Gordonam!

Draugiem Facebook Twitter Google+