×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. decembris, 2014
Drukāt

“Bank Rosii” rubļa kritumu nodēvē par kritisku situāciju; komercbankas aptur valūtas maiņu (1)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

A Russian one Ruble coin placed on a one dollar note in Kaufbeuren, Bavaria, Germany, 16 December 2014. Russia's Central bank raised refinancing rate up to 17 per cent per a year (plus 650 basic points).

Otrdien piedzīvotais dramatiskais rubļa vērtības kritums bija kritiska situācija, otrdien paziņoja Krievijas centrālās bankas “Bank Rossii” vadītājas vietnieks Sergejs Švestovs.

Viņš arī solīja, ka “Bank Rossii” īstenos papildu pasākumus situācijas stabilizēšanai.

“Situācija ir kritiska. Mēs pirms gada to neiztēlojāmies pat ļaunākajos murgos,” uzsvēra Švestovs.

“Situācija tuvākajās dienās būs salīdzināma ar 2008.gada krīzi. Es domāju, ka mūsu uzkrātā pieredze iepriekšējo krīžu pārvarēšanā palīdzēs mums atrast pareizo risinājumu šīs situācijas pārdzīvošanai. Es tā ļoti ceru,” viņš piebilda.

Tikmēr Krievijas bankas pēc otrdien piedzīvotā dramatiskā rubļa vērtības krituma sākušas masveidā apturēt valūtas maiņas pakalpojumu sniegšanu, tīmekļa medijam “Gazeta.ru” norādījuši avoti vairākās bankās.

Banku pārstāvji informējuši, ka valūtas maiņas pārtraukšana galvenokārt tiekot īstenota klientu interesēs. “Eiro nevajadzētu maksāt 100 rubļus. Mēs sekojam situācijai, bet šobrīd izskatās, ka nestabilas būs vēl dažas turpmākās dienas,” norādīja kādas bankas amatpersona.

Savukārt Krievijas iedzīvotāji, bažījoties par vēl lielāku rubļa vērtības kritumu, daudz vairāk iegādājas sadzīves tehniku, vēsta portāls “Gazeta.ru”. Pārdošanas apmēra pieaugums ir vērojams sadzīves tehnikas veikalos.

“Cilvēki Krievijā cenšas ieguldīt tehnikā, jo baidās, ka nauda pēc kāda laika varētu zaudēt vērtību,” radiostacijai “Govorit Moskva” sacījis sadzīves tehnikas veikalu tīkla “M-Video” preses dienesta vadītājs Antons Pantaļejevs.

Lielākie mazumtirgotāji Krievijā paaugstina cenas saistībā ar pieprasījuma kāpumu. Veikalu tīklā “Jevrosetj” tuvākajā laikā gaidāms jauns cenu paaugstināšanas vilnis par 30-50%. Cenu pieaugums Krievijā skar praktiski visas preču grupas – plaukstdatorus, viedtālruņus, klēpjdatorus un citu tehniku, neatkarīgi no ražotāja.

Kā vēstīts, “Bank Rossii” ārkārtas sanāksmē otrdien pieņēma lēmumu palielināt bāzes procentu likmi no 10,5% uz 17%, tādējādi cenšoties apturēt rubļa vērtības kritumu un inflācijas riskus.

Neskatoties uz likmes palielināšanu, rubļa vērtība otrdien piedzīvoja strauju kritumu, dienas pirmajā pusē nokrītoties par aptuveni 20%.

Rubļa vērtība pret eiro Maskavas biržā uz brīdi bija pārsniegusi 100 rubļus, bet rubļa vērtība pret dolāru – 80 rubļus.

Turpinoties tirdzniecībai, rubļa vērtība gan atguvās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es to nodēvēju par apsveicāmu situāciju. Diezin vai krievi gribēs piedzīvot bankrotu kopā ar savu kareivīgo Pūķinu? Varbūt drīzāk tomēr viņi atteiksies no pašreizējā Krievijas agresīvā kursa.

Draugiem Facebook Twitter Google+