×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Bartkeviču gāž no Ogres novada domes vadītāja amata

Foto - LETAFoto - LETA

Ar novada domes deputātu balsu vairākumu Ogrē otrdien no pašvaldības vadītāja amata gāzts Edvīns Bartkevičs (“Ogres novadam”), aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Par Bartkeviča atcelšanu no amata nobalsoja 10 no 17 pašvaldības deputātiem, seši bija pret, bet Bartkevičs balsojumā nepiedalījās.

Pēc Bartkeviča gāšanas nekavējoties notika jauna domes priekšsēdētāja vēlēšanas, kurās kā vienīgais kandidāts izvirzīts  Ogres mūzikas skolas direktors Artūrs Mangulis (Latvijas Zaļā partija), kurš arī ievēlēts novada domes priekšsēža amatā.

Par Manguli novada domes priekšsēdētāja krēslā balsoja visi desmit domnieki, kuri bija nobalsojuši par Bartkeviča atkāpšanos no amata – no nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-TB/LNNK un Latvijas zemnieku savienības saraksta ievēlētie Egils Helmanis, Dainis Širovs, Māris Siliņš un Egils Dzelzītis, Dzintra Mozule (“Visu Latvijai!”, “Pilsoniskā savienība”), Ilga Vecziediņa (“Apvienība “Iedzīvotāji””), Juris Laizāns (SC), kā arī divi Bartkeviča pārstāvētās partijas “Ogres novadam” biedri – Ineta Tamane un Andrejs Ceplītis. Par sevi nobalsoja arī pats Mangulis.

Pret Manguli balsoja Bartkevičs, viņa vietniece Valda Gaile (V), Bartkeviča partijas biedri Sarmīte Kirhnere un Raimonds Javoišs, kā arī “Saskaņas centra” deputāte Lidija Strelkova. Balsojumā atturējās Bartkeviča vietniece Vita Pūķe (Latvijas Zaļā partija) un Māris Legzdiņš (“Ogres novadam”).

Mangulis izteica pateicību kolēģiem par uzticēšanos un solīja darīt visu, lai attaisnotu šo balsojumu. Viņš pauda cerību, ka deputāti un iedzīvotāji pieņems šo komandu un saskatīs, ka tā nāk ar labām domām, mērķiem un atklātiem lēmumiem. Nomainot mūzikas skatuvi pret politisko skatuvi, Mangulis solīja netērēt laiku, lai stāstītu par to, cik labi viņš spēj kaut ko izdarīt, bet gan ķerties pie reāliem darbiem. Konkrētus darbus un mērķus gan jaunievēlētais mērs neatklāja ne pirms, ne pēc ievēlēšanas amatā, norādot, ka par to paziņos tuvākajās dienās.

Mangulim nekavējoties arī tika iesniegts deviņu deputātu iesniegums par ārkārtas sēdes sasaukšanu. Tajā tiks lemts par Pūķes un Gailes atbrīvošanu no domes priekšsēdētāja vietnieču amatiem, bet pēc tam plānots skatīt grozījumus pašvaldības nolikumā, nosakot, ka turpmāk novada priekšsēdētājam līdzšinējo divu vietnieku vietā būs trīs vietnieki. Ārkārtas sēdē tiks ievēlēti priekšsēdētāja vietnieki izglītības, kultūras un veselības jautājumos, sociālo lietu jautājumos un tautsaimniecības, sporta un tūrisma lietu jautājumos.

Manguļa pirmā ārkārtas sēde notiks šovakar plkst.19.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Mangulis par saviem vietniekiem virzīs Helmani, Tamani un Vecziediņu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, Barkevičs pirmo reizi par Ogres novada domes priekšsēdētāju kļuvis pirms 20 gadiem, 1994.gadā, un kopš tā laika amatā ticis pārvēlēts sešas reizes, izņemot aptuveni gadu ilgu pārtraukumu no 2001.gada marta līdz 2002.gada jūlijam.

Bartkevičs kopš 2005.gada ir Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valdes loceklis, kopš 2006.gada darbojas Eiropas Savienības Reģionu komitejā, bijis arī Rīgas plānošanas reģiona padomes loceklis. Kopš 2004.gada viņš ir arī politiskās partijas “Ogres novadam” priekšsēdētājs.

2009.gada novembrī Bartkevičs saņēmis Ministru kabineta Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu un mērķtiecīgu darbu pašvaldības infrastruktūras sakārtošanā un attīstībā.

Kā ziņots, iesniegumu par neuzticības izteikšanu Bartkevičam 1.aprīlī parakstījis Artūrs Mangulis (Latvijas Zaļā partija), no nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-TB/LNNK un Latvijas zemnieku savienības saraksta ievēlētie Egils Helmanis, Dainis Širovs un Māris Siliņš, Dzintra Mozule (“Visu Latvijai!”, “Pilsoniskā savienība”), Ilga Vecziediņa (“Apvienība “Iedzīvotāji””), Juris Laizāns (SC), kā arī divi Bartkeviča pārstāvētās partijas “Ogres novadam” biedri – Ineta Tamane un Andrejs Ceplītis. Atbalstu Bartkeviča aiziešanai paudis arī domnieks Egils Dzelzītis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+