×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

“Baseins”

baseins_7

Žans Pols ir rakstnieks, viņš kopā ar savu mīļāko Mariannu devies uz Sentropēzu brīvdienās. Viņu attiecības nav no vienkāršajām, un jau tā nokaitēto situāciju vēl paspilgtina viesi – Mariannas iepriekšējais mīļākais Harijs un viņa astoņpadsmitgadīgā meita Penelope.

 

Žaka Derē psiholoģiskā drāma pieder klasikas plauktam, un tās ritmā reklāmas. Notikumus pavadot Mišela Legrāna komponētajai mūzikai, uz ekrāna atdzīvojas stāsts, kas ieturēts franču jaunā viļņa manierē un, protams, uzmanību pievērš ar aktieru vārdiem. Alens Delons un Romija Šnaidere, kuru attiecībām ārpus filmēšanas laukuma ilgi bija sekojusi vai visa Eiropa, nu atkal tiekas, lai nospēlētu mīļākos, un viss, iespējams, būtu kārtībā, ja vien neierastos kārdinātāja eiropeiskā lolita Džeinas Birkinas izpildījumā.

“Baseins”, kas nesen piedzīvoja otru dzimšanas dienu, jo beidzot tika digitāli atjaunots un par godu šim notikumam izrādīts arī vairākos kinofestivālos, pārsteidz ar savam laikam netipisku seksuālu agresiju, kaislībām un atriebību, ko gleznaini tvērusi operatora Žana Žaka Tarbē kamera un kas vispārējai apskatei noliek franču vidusslāņa skeletus.

“La Piscine”, Itālija/Francija, 1969

Režisors Žaks Derē

Lomās: Alēns Delons, Romija Šnaidere, Džeina Birkina, Moriss Ronē

11. februārī plkst. 22.35 LTV 1

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+