Kultūra
Mūzika un deja

Bauskā radošā rezidencē uzturas vokālais ansamblis no Spānijas0

Foto: Vincent Arbelet

Bauskā radošajā rezidencē nedēļu uzturas Spānijas vokālais ansamblis “Cantoría”, LA.lv uzzināja novada domē.

Rezidences laikā ansamblis sagatavos un Bauskas pils muzejā ceturtdien, 21. novembrī, plkst. 18 prezentēs publikai koncertprogrammu “Lenguas malas”.

Ansamblis specializējies Ibērijas Zelta laikmeta vokālās polifonijas repertuārā. Jauneklīga enerģija un ciešs kontakts ar publiku ir kļuvušas par ansambļa raksturīgākajām iezīmēm, māksliniekiem veidojot ievērojamu nacionālo un starptautisko karjeru.

Saistītie raksti

Ibērijas Vidusjūras māksla ir pilna kontrastiem starp kaisli un ziedošanos. Programma “Lenguas malas” ir kā muzikāls pētījums par cilvēku dzīvi, kuri ar savu ikdienu ir veidojuši mūsu kultūru. Mākslinieki vēlas parādīt, kā miesīgas iekāres un reliģioza padevība saplūst un meistarīgi izpaužas 15. un 16. gadsimta polifonijā.

Mūzika un literārie teksti cieši saistīti ar populāro kultūru, izmeklētu izsmalcinātību un reliģiskajām tradīcijām. Mūziķi rādīs jaunavu, ragnešu, svēto un dēmonu teātri, centīsies mūsdienu klausītājos atdzīvināt iespaidus, kā šie stāsti un alegorijas ietekmēja 15.-16. gs. cilvēku dzīves.

Ieeja koncertā bez maksas.

LA.lv