×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Baznīcās skanēs īpaša jaundarbu triloģija ērģelēm (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ērģeļu pirmatskaņojumu triloģija sāksies ar Riharda Dubras (attēlā) "Jūrmalas partitu", kas ir veltījum Dubultu baznīcas ērģelēm.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros pirmo reizi Latvijā ir izveidots vienots koncertu cikls – Rīgas Doma, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles un Dubultu evaņģēliski luteriskās baznīcas sadarbības projekts, kas septembrī vainagosies ar katrai no tām speciāli komponēta latviešu komponistu skaņdarba pirmatskaņojumu un visu trīs jaundarbu – cikla “Triloģija Latvijas ērģelēm” – pasaules pirmatskaņojumu Rīgas Domā, pastāstīja biroja Rīga 2014 komunikāciju speciālists Mārtiņš Drēģeris.

Pirmo triloģijas daļu – “Jūrmalas partitu”, kas ir veltījum Dubultu baznīcas ērģelēm, komponējis jūrmalnieks Rihards Dubra. Pirmatskaņojums notiks svētdien, 7. septembrī, plkst.18 Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Pirmatskaņojumā piedalīsies ērģelniece Kristīne Adamaite, flautiste Dita Krenberga, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un arfiste Ieva Šablovska. Šajā koncertā vēl skanēs arī vairāki J.S.Baha skaņdarbi un J.G.Mītela “Fantāzija”, ko atskaņos ērģelnieks Māris Bietags, kā arī latviešu stilizācijas meistara Marģera Zariņa “Concerto innocente” pārlikums ērģelnieku duetam (Edīte Alpe un Tālivaldis Deksnis) un sitaminstrumentiem (Elīna Endzele un Ernests Mediņš).

Triloģija turpināsies nedēļu vēlāk, 14. septembrī, plkst.18 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, kur Jāņa Lūsēna “Urbāno fantāziju ar BACH” atskaņos ērģelnieks Tālivaldis Deksnis, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele, arfiste Ieva Šablovska, čelliste Ieva Upatniece, vijolnieks Raimonds Ozols un ģitārists Matīss Čudars.

26. septembrī plkst. 19 iepriekšējām daļām Rīgas Domā pievienosies Ērika Ešenvalda radītā “Okeāna balss”, ko atskaņos ērģelniece Iveta Apkalna, flautiste Dita Krenberga, LNSO un diriģents Andris Poga.

Kopumā projektā “Ērģeļmūzika BACH zīmē” piedalās vairāk nekā 20 Latvijas ērģelnieku, kā arī kori, dziedātāji, instrumentālisti un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Visos koncertos klausītājiem būs iespēja ekrānā vērot muzicēšanu ērģeļu balkonā. Ieeja koncertā Jūrmalā un Liepājā par ziedojumiem. Rīgas Doma koncertam biļetes nopērkamas Rīgas Doma kasē. Biļešu cena 7, 10 un 15 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skaisti, ka tas saistīts ar ērģelēm!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+