×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Baznīcu naktī šogad piedalīsies 190 dievnami

Foto: LETAFoto: LETA

"Baznīcu nakts" Rīgas Doma baznīcā.

Kultūras notikumam “Baznīcu nakts” šogad saņemti pieteikumi no 190 baznīcām visā Latvijā, LA.lv uzzināja no rīkotājiem.

Visvairāk dalībnieku šogad būs Kurzemē un Vidzemē, attiecīgi 51 un 50 baznīcas. Zemgalē Baznīcu naktī piedalīsies 21 dievnams, Sēlijā – 14, Latgalē – 14. Rīgā un Pierīgā atvērtas būs 40 baznīcas. Notikums šogad norisināsies 10. jūnija vakarā laikā no pulksten 18.

Paredzams, ka arī šī gada Baznīcu nakts programmas būs radošas, muzikālas un sirsnīgas. Jau tagad dalību apstiprinājuši vairāki Latvijā labi zināmi mākslinieki, solisti un kori. Minot tikai dažus no viņiem, mūziķis Goran Gora, ģitārists Kaspars Zemītis, Liepājas mūzikas skolas Bigbends, kamerkoris “Austrums”, vokālā grupa “Anima Solla”, jauniešu koris “Balsis”, kā arī saksofonists Artis Gāga un citi, stāsta sarīkojuma pārstāve Ineta Knipše.

Baznīcu nakts programmā būs iekļautas arī ekumeniski vienojošas iniciatīvas – baznīcu zvanu skaņas pulksten 18, kopīga Tēvreizes lūgšana pulksten 21 un lūgšanas ar Tezē dziesmām, jo no Baznīcu nakts sāksies 200 dienu atskaite līdz 28. decembrim, kad Rīgā sāksies Tezē Eiropas tikšanās. “Baznīcu draudzes arī aicinātas savos dievnamos izkārt Latvijas karogus un noturēt aizlūgumus par Latvijas tautu un valsts ceļu uz simtgadi,” piebilda Knipše.

Baznīcu nakts svinīgā atklāšana notiks Rīgas vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā plkst. 18.

Baznīcu nakts 10. jūnijā kristīgo baznīcu draudžu dievnamos notiks arī citās Eiropas valstīs – Austrijā, Čehijā, Slovākijā un Igaunijā.

Pērn Baznīcu naktī kopumā piedalījās 145 baznīcas visā Latvijā, pulcējot vairāk nekā 30 000 apmeklētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+