×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Bēgļiem varētu atļaut meklēt darbu un sāk strādāt ātrāk (1)

Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki" 2016.gada septembrī.Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki" 2016.gada septembrī.

Foto - LETA

Saeima nodevusi izskatīšanai komisijās grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz patvēruma meklētāju tiesības ātrāk iesaistīties nodarbinātības pasākumos.

Grozījumi paredz līdz sešiem mēnešiem samazināt pašlaik noteikto deviņu mēnešu periodu, pēc kura iestāšanās, ja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde vēl nav pieņēmusi lēmumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu, patvēruma meklētājs var sākt strādāt.

Tādā veidā tiks veicināta patvēruma meklētāja darba iemaņu saglabāšana un patvēruma meklētājiem tiks sniegta iespēja saņemt atalgojumu. Šis nosacījums neietekmē uzturēšanās atļaujas pieprasīšanas procedūru.

Grozījumi arī paredz noteikt papildu prasības ārvalstu komersantu pārstāvniecībām, kuru pārstāvji pieprasa termiņuzturēšanās atļauju Latvijā. Savukārt personām, kurām ir latviska izcelsme un kuras vēlas saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijā, ir atvieglota procedūra, atceļot prasību pierādīt, ka personas pārceļas uz Latviju. Šāds regulējums tiks ieviests, jo nereti šīs kategorijas ārzemnieki jau uzturas Latvijā, piemēram, ar termiņuzturēšanās atļauju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Darbu meklēt, protams, vajadzētu ļaut, taču ,manu prāt, mentoriem, vjadzētu tā darboties ,ka nolikt priekšā darba vietu sarakst un teikt te ir darbs un rīt jāsāk strādāt un arī dzīvesvietu ,kur īrēt. Un tad palīdzēt noslēgt darba līgumu un īres līgumu un tad kad iedzīvojušies lai tad paši rīkojas tālāk ,meklē labāku darbu un labāku dzīvokli .Kā tad tagad izliek no Muceniekiem ar 100eiro kabatā ,nosēdina Vērmaņparkā uz soliņa un pasaka meklē darbu un dzīvesvietu ,vēl arī tās valodas zināšana pirmajā laikā taču ir stipri vājas . Īrijā iebraukušais latvietis vismaz ar kādu paziņu var aprunāties ,paziņa vai rads var kaut kā sākumā palīdzēt ,ko bēglis Latvijā neko nezina, nevienu nepazīst ,tāpēc jau viens no bēgļiem aizbrauca uz Vāciju ,tur brālis jau priekšā un palīdzēs iekārtoties.

Draugiem Facebook Twitter Google+