×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Bergmanis: NATO patruļlidmašīnu skaita samazināšana Latvijas drošību neapdraud (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Raimonds Bergmanis

NATO patruļlidmašīnu skaita samazināšana neapdraudēs Latvijas drošību, žurnālistiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni teica aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Viņš atgādināja, ka NATO patruļlidmašīnas Baltijā sākotnēji, pirms konflikta Ukrainā, bija četras. Ņemot vērā Baltijas valstu lūgumus, to skaits tika palielināts.

Vienlaikus Bergmanis uzskata, ka lidmašīnu skaita samazināšana Latvijas drošību neapdraud, jo astoņas lidmašīnas esot pilnīgi pietiekami, lai izpildītu visus uzdevumus.

Tikšanas laikā tika pārrunāti arī ar aizsardzības budžetu saistīti jautājumi.

Pēc tikšanās Bergmanis arī atgādināja, ka Latvija plāno iepirkt “Stinger” tipa raķetes. Vienlaikus pagaidām nav zināms, cik daudz raķetes paredzēts iegādāties.

Šobrīd gaisa telpas patrulēšanu virs Baltijas valstīm veic 16 NATO lidmašīnas. Savukārt no 1.septembra būs astoņas, kas Bergmaņa skatījumā ir adekvāts un pilnībā pietiekams NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas veikšanai.

Skaidrojot situācijas attīstību, Bergmanis norāda, ka 2014. gadā, reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, NATO sabiedrotās valstis pieņēma lēmumu palielināt patrulējošo lidmašīnu skaitu no četrām līdz astoņām. Šāds solis no sabiedroto puses veikts, ņemot vērā Krievijas pastiprinātās aktivitātes gaisa pārlidojumos gar Baltijas valstīm. Paralēli šim solim NATO sāka izmantot papildu gaisa spēka bāzes – Emari Igaunijā un Malborkā Polijā.

Aizsardzības ministrija arī norāda, ka daudzas NATO sabiedrotās valstis, solidarizējoties un reaģējot uz dažādiem aizsardzības pastiprinošajiem elementiem novirzīja 16 gaisa telpas patrulēšanas lidmašīnas virs Baltijas valstīm, lai gan militārais risinājums pilnībā īstenojams arī ar astoņām lidmašīnām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ministrs-parodija,ibio!

  2. Naf ko te gasu bojāt lai tinās ar visiem saviem migrantiem un saldajiem puikām. Nejau armija mūs var aizstavēt bet gudras smadzenes. krievijai Latviju nolīdzināt jeb ieņemt prasītu dažas stundas. Kāmērt tirliņi ataptos pie saviem plānajiem galdiem viss būtu beidzies. Es te nepropogandēju uz pievienošanos Krievijai, bet uz veselo saprātu. Mūsu valsts un tikai mums! Ja ta turpināsim , ekonomikas nebūs, nomālu ģimeņu nebūs, savas kultūras un tradīciju nebūs, savas reliģijas arī nebūs kas ir visam pamati.

    • Kas ir tas zemteksts uz ko aicini un norādi ? Domāt par Latviju tā kā Krievija to saprot ? Tā kā tas notika ilgstoši Ukrainā un notiek vasaļvalstīs…Pārticība un panākumi ? Turkmēnija,Kazahija,Baltkrievija …? Kāds labums un ienākumi ir šo valstu ekonomikām dēļ Krievijas agresijas..? Tā bija PSRS laikos. brālīgās republikas un Centraleiropas valstis maksāja šo kievijas truluma cenu ,tagad tieši taspac ar NVS.! kas to nesaprot ….neko nevar darīt.

  3. tad nomētās ar bruņurupučiem

  4. Nu, tev, dižkareivi, es neticu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+