×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. marts, 2013
Drukāt

Bēringam-Breivīkam neļauj apmeklēt mātes bēres

Foto - AFPFoto - AFP

Norvēģijas cietuma vadība noraidījusi masu slepkavas Andersa Bēringa-Breivīka lūgumu atļaut viņam apmeklēt mātes bēres, kā arī nolēma nemīkstināt stingro režīmu, kurā izcieš ieslodzījumu Bērings-Breivīks, informēja Bēringa-Breivīka advokāts.

Venke Bēringa-Breivīka ir mirusi 66 gadu vecumā pēc ilgas slimības. Viņa neapmeklēja sava dēla prāvas tiesas sēdes, aizbildinoties ar slikto veselību, taču ir apmeklējusi viņu cietumā.

Norvēģu labējais ekstrēmists Anderss Bērings- Breivīks 2011. gada 22. jūlijā sarīkoja divus teroraktus. Ekstrēmists atzīst, ka sarīkoja sprādzienu valdības kvartālā galvaspilsētā Oslo, kurā gāja bojā astoņi un ievainoti vairāki cilvēki, bet vēlāk, pārģērbies par policistu, sarīkoja apšaudi valdošās Darba partijas jaunatnes nometnē Tīrifjordena ezera Utejas salā, kur viņš nogalināja 69 cilvēkus. Tomēr viņš neatzīst, ka ir pastrādājis ko krimināli sodāmu, apgalvojot, ka uzbrukumi bijuši “preventīvs pasākums”, lai pasargātu Eiropu no “musulmaņu invāzijas”.

2012. gada 24. augustā Bēringam-Breivīkam tika piespriests 21 gada cietumsods. 21 gads ir maksimālais ieslodzījuma termiņš, kādu var piespriest Norvēģijā, taču, tuvoties termiņa beigām, tiesa ieslodzījumu var pagarināt, ja atzīs, ka Bērings-Breivīks joprojām apdraud sabiedrību. Bērings-Breivīks sodu izcieš cietumā Ilā netālu no Oslo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+