×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. oktobris, 2012
Drukāt

Berluskoni par krāpšanos ar nodokļiem piespriež četru gadu cietumsodu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Itālijas bijušais premjerministrs Silvio Berluskoni (attēlā) piektdien, 26.oktobrī, Milānas tiesā notiesāts ar četru gadu cietumsodu par krāpšanos ar nodokļiem. Viņam arī aizliegts trīs gadus ieņemt valsts amatus. Vēlāk tiesa atbilstoši 2006.gadā pieņemtajam amnestijas likumam cietumsodu samazināja līdz vienam gadam.

Tāpat viņam kopā ar citiem apsūdzētajiem Itālijas nodokļu dienestam jāsamaksā desmit miljoni eiro.

76 gadus vecais Berluskoni var pārsūdzēt spriedumu, un viņam šobrīd nebūs jādodas uz cietumu. Pats ekspremjers tiesas sēdē nepiedalījās.

“Es šobrīd neizteikšu nekādus paziņojumus. Vispirms es gribu iepazīties ar sprieduma detaļām,” sacīja viens no Berluskoni advokātiem Nikolo Gedīni.

Berluskoni apsūdzēts mākslīgā ASV filmu pārraidīšanas tiesību cenas paaugstināšanā, kuras bija iegādājušies viņa kontrolēti uzņēmumi un kas pēc tam tika pārdotas viņa mediju impērijai “Mediaset”.

Izmantojot šo finanšu mehānismu, uzņēmums varējis izveidot rezerves fondus ārvalstīs, bet Itālijā samazināt deklarētos ienākumus, lai maksātu mazākus nodokļus.

Prokurors Fābio de Paskāle jūnijā paziņoja, ka “Mediaset” izmaksas par filmām laika posmā no 1994. līdz 1998.gadam tika uzpūstas par 368 miljoniem dolāru un par 40 miljoniem eiro 2001.-2003.gadā.

Berluskoni “līdz 1998.gadam televīzijas tiesību sektorā hierarhijā atradās pašā augšgalā”, toreiz norādīja prokurors.

Itālijas bijušā premjerministra Silvio Berluskoni advokāti līdz 10.novembrim iesniegs apelāciju par Milānas tiesas piektdien piespriesto četru gadu cietumsodu ekspremjeram par krāpšanos ar nodokļiem, vēsta vietējie mediji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+