Reuters/Scanpix

Bertāns tiek laukumā “Spurs” zaudējumā 1

Hjūstonas “Rockets” komanda svētdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Rietumu konferences pusfināla ceturtajā spēlē ar 125:104 (34:22, 23:31, 34:23, 34:28) savā laukumā pieveica latvieša Dāvja Bertāna pārstāvēto Sanantonio “Spurs” un sērijā līdz četrām uzvarām panāca neizšķirtu 2-2.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Bertāns pēc viena mača izlaišanas atgriezās laukumā, nospēlējot noslēdzošās piecas minūtes un 30 sekundes. Tobrīd spēles liktenis jau bija izšķirts, bet latvietis pa šo laiku iemeta vienu no diviem divpunktu metieniem.

“Spurs” rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Džonatons Simonss, kamēr 16 punktus pievienoja Kavai Lenards un Lemarkuss Oldridžs.
Savukārt “Rockets” rindās ar 28 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Džeimss Hārdens, bet 22 punktus pievienoja Ēriks Gordons.

Jau pirmās ceturtdaļas laikā “Rockets” ieguva 15 punktu pārsvaru (27:12), tomēr turpinājuma “Spurs” vienībai izdevās cīņas gaitu izlīdzināt, lielajā pārtraukumā dodoties vairs tikai ar četru punktu deficītu (53:57).
Tiesa, trešajā ceturksnī mājinieki atkal bija uz viļņa, sasniedzot arī 18 punktu vadību, turklāt pamatlaika noslēgumā šo pārsvaru izdevās ne tikai nosargāt, bet arī palielināt. Tas spēles beigās laukumā ļāva doties arī abu vienību rezervistiem, tostarp Bertānam.

Sērijas pirmajā mačā “Spurs” cieta neveiksmi ar 99:126, bet otrajā revanšējās un uzvarēja ar 121:96, turklāt bija labāka arī pirmajā cīņā Hjūstonā, pieveicot pretiniekus ar 103:92.
Rietumu konferences pusfināla sērijas nākamais mačs notiks otrdien Sanantonio.

Otrā Rietumu konferences pusfināla sērijā Goldensteitas “Warriors” ar 3-0 ir vadībā pret Jūtas “Jazz”.