Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Bērziņš no valsts saņems apsardzi, pensiju un sekretāri (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš, atstājot amatu, no valsts saņems apsardzi, pensiju un sekretāri, aģentūra BNS uzzināja Valsts prezidenta kancelejā.

Kancelejā norāda, ka Bērziņš no valsts saņems “Likumā par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu” noteiktās garantijas – valsts nodrošinātu apsardzi, kuras nepieciešamību laika gaitā var pārskatīt, ikmēneša pensiju 50% apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma, kā arī sekretāri eksprezidenta lietvedības nodrošināšanai.

Likums par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu paredz, ka, atstājot Valsts prezidenta amatu, persona no valsts var saņemt ikmēneša pensiju 85 procentu apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma; lietošanā vienu automašīnu; sekretāru; personai ir tiesības uz valsts nodrošinātu apsardzi četrus gadus pēc Valsts prezidenta amata atstāšanas, kuras nepieciešamību izvērtē valdība.

Likums paredz, ka kanceleja, izvērtējot pasākuma raksturu, nodrošina personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, reprezentācijas telpas Valsts prezidenta rezidencē.

Tāpat likums paredz, ka persona, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, var pilnībā vai daļēji atteikties no sociālajām garantijām, iesniedzot attiecīgu iesniegumu kancelejas vadītājam.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Valsts prezidenta amatā trešdien stājies Raimonds Vējonis, kurš pirms tam ieņēma aizsardzības ministra amatu. Vējonis trešdien Saeimā deva zvērestu, bet Melngalvju namā saņēma Rīgas pils atslēgas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. A priekš kam viņam vēl sekretāre,- sieva vēl jauna, kau arī nav pirmā svaiguma…

  2. Pagaidām vienīgais Prezidents, kuru Latvijas iedzīvotāji atcerēsies ar labu vārdu. Nesaprotu, kā veiktas “sociologiskās’ aptaujas, kuras uzrāda Berziņa zemo popularitāti tautā. Pasūtījums vai neprofesionāla respondentu atlase?

  3. miers un BĒRZIŅŠ ! U

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (21)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+