×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2014
Drukāt

Bērziņš: nodokļu celšana nelīdzēs (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Nodokļu celšana nelīdzēs – tas nav variants, intervijā aģentūrai BNS sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Viņš  norādīja – ja valsts grib cīnīties pret nelegālo nodarbinātību, ir jāveic pasākumi, lai “ļautu lielāku brīvību”.

“Igaunijā neapliekamais minimums ir aptuveni 160 eiro, bet mums tas ir krietni mazāk, – tas ir tas, kas ļauj cīnīties pret nelegālo nodarbinātību,” uzsvēra prezidents.

Prezidents uzsvēra, ka, viņaprāt, Latvijai ir jāveido pašvaldību struktūra, kas sasaistīta ar uzņēmējdarbību. “Tie uzņēmumi, kas izdzīvojuši krīzi, pamazām iet uz priekšu un ir gatavi to solīti pa solītim darīt, ieguldīt izglītībā un nodrošināt prakses vietas. Skolām ir jāmēģina gatavot jaunos cilvēkus tādā līmenī, kā uzņēmumam vajag,” piebilda prezidents.

Jau ziņots, ka finanšu ministrs pirms vairākām nedēļām izteicās, ka ir jārosina diskusija par iespējamu nodokļu sloga palielināšanu valstī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Par autoservisiem,kas šobrīd pacēlās presē…:
  Tik un tā nav iespējams cīnīties ar vējdzirnavām!Ir piegājiens,kas daudz vairāk nesīs augļus,bet ne šodien,taču rīt un noteikti!Tas ir profesionālās izglītības pārkārtošana!(maigi izsakoties)
  1. Izveidojam darba devējiem likumdošanu,kas veicinātu REĀLU ieinteresētību pieņemt savā uzņēmumā praktikantus no prof. skolām!
  2.Izveidojam darba devēju asociāciju,kas izstrādās prof. skolām standartus, pēc kuriem būs jāpieturās apmācot skolēnus.(savādāk šodien ir apsurda meistaru izskološana un t.t.)
  3.Ieguldam prof. izglītības tehniskajā bāzē.
  4.Izveidojam kritēriju sistēmu,pēc kuras būs jāvadās autoservisiem un cik minimālās darba vietas ar prof izglītību…un tehnisko aprīkojumu…
  5.Atdodam auto apkalpes līniju tikai prof. sistēmai.Tas ir- atņemot amatniekiem(meistariem par polšu) iespēju oficiāli mājās veikt nekvalitatīvu darbu…Kontrole var būt ar licencētām uzlīmēm par veikto remontu,kas ņemas vērā izejot tehnisko apkalpi……(šeit ir iespējams visu kārtot starp CSDD un licencētiem autoservisiem elektroniski)
  Bet mazāk atbildīgus autoremontus var atstāt nelicencētiem autoservisiem………
  Šinī situācijā varu ieteikt to,kas ar manu 20 gadu pieredzi šai jomā ir ievērots – Jāsadala divas grupas:
  1.Profesionāļi
  2.Amatnieki
  Latvijas amatniec.kamera lavierē visus šos 20 gadus pa vidam un tamdēļ NeKad nebūs iespējas saprast ko darīt…(garš stāsts).
  Tad arī ieņēmumus varētu pārskatīt,jo profesionāļi būtu algoti licencētās vietās,kur remontē auto,ja grib dabūt apskati,bet amatnieki(mājās)veic sīkus ikdienas remontiņus,kas neattiecas uz auto drošību uz ceļa!

 2. Smieklīgi,bet – ieviešam samazinātu nodokl norēķinā elektroniski un palielinātu skaidrā.Problēma sistēmā,bet pārskatāmība ienākumu laukā…
  Nevar cilvēku aplikt ar slogu un nepiedāvāt alternatīvu!Vienmēr,kad tiek pieņemts kāds apgrūtinājums ir jāpiedāvā vēlamais risinājums,jo pretējā gadījumā cilvēks to atrod pats(un protams ne jau valsts kases interesēs)

 3. Līdzēt var tikai progresīvo nodokļu-progresīvā iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodokļu un progresīvā kapitāla pieauguma nodokļa ieviešana,nekustamā īpašuma nodokļa palielināšana līdz 3-5%,īpašumiem ar kadastrālo vērtību miljonos eiro!

 4. Visi jau nevar uzbūvēt dzīvojamo privātkompleksu par Eiropas naudu.

 5. Un aktiva izvairisanas no nodoklu maksasanas ir tautas iemilotakais sports. Tas ir iespejams pats galvenais iemesls kadel valstij trukst nauda…. tauta ta pieradusi krapt valsti, ka so sveto mantojumu no padomju paradizes laikiem nebus viegli iznidet….. ka jau ari to redzam.

Draugiem Facebook Twitter Google+