×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Balsu tirdzniecība plaukst. Bet policija snauž? (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Diemžēl nevaru ziņot par partiju un pilsoņu konsolidāciju, par kuras nepieciešamību neatlaidīgi tautai stāsta varas pārstāvji, atsaukdamies uz ģeopolitiski bīstamajiem apstākļiem un – prezidentūras tuvošanos.

Varu pat teikt, ka stāvoklis saasinās. Sestdien televīzija stāstīja, it kā pazudis, it kā nerādās, it kā saslimis “Vienotības” deputāts, tas jaunais cilvēks J. Junkurs, kurš bija kaitējis Āboltiņas k-dzes ievēlēšanai Saeimā. Ātrs sods? Finanšu ministrs Vilka k-gs arī vienā no savām pēdējām intervijām nepārprotami pateicis, ka Valdi (Dombrovski) uzmeta. Kurš vai kuri to organizēja vai izpildīja, vēl varam vien minēt. Pie tādiem faktiem var pieminēt arī abu “Vienotības”, Valda Dombrovska un Sandras Kalnietes īpaši ieteiktās S. Ēlertes (un O. Pulka), tātad “Vienotības” Rīgas līderu, ļoti uzkrītošo izgāšanu Saeimas vēlēšanās. Visām šīm un vēl citām izpausmēm jāpieskaita pagājušās trešdienas “Sastrēgumstundas” laikā izklāstītie fakti, kas liecināja par Iekšlietu ministrijas un tai pakļautās Drošības policijas, saudzīgi izsakoties, inerto darbošanos Kozlovska k-ga un tiešā Pētersones-Godmanes k-dzes vadībā. Latvijas Krievu savienības (it kā no politikas aizgājušais) līderis M. Mitrofanovs liecina sekojošo: “To, ka Latgalē vēlēšanās vienmēr (!! – V. K.) bijusi balsu pirkšana – tas nevienam nav noslēpums. Par to patlaban runā vienkārši iekšējās konkurences dēļ “Vienotība”. Bet to (balsu tirdzniecību. – V. K.) izmantoja daudzi, un mums piedāvājās starpnieki, kuri ar to nodarbojas ilgus gadus, tirgojoties ar balsīm vairumā un sīktirdzniecībā.” (“Vesti”, 16. oktobrī)

Piebildīšu, ka Mitrofanova k-ga novērojumi acīmredzot pilnībā attiecināmi arī uz vietējām, pašvaldību, vēlēšanām. Balsu tirdzniecība izvērsusies par uzņēmējdarbības paveidu, par preci, kura vienīgā visā pasaulē nav aplikta ar nodokli. Bet ir gan bijis, ka balsstiesības piederēja tikai pilsoņiem ar zināmu mantas stāvokli, īpašumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Galvenais saniegums Atbildēt

    Mūsu valsts DROŠĪBAS policija joprojām ir pilnīgā drošībā!

  2. Stulbs un vel stulbāks Atbildēt

    Labs tēmats visiem kopā pazoboties. Šo biznesi, cik atceros, iesācis Lembergs Ventspilī. To reiz viņš maksājis pa piecītim tiem kas vispār ieradīsies vēlēšanās. Nu tā stāstīja, pats neredzēju, kā saka par ko nopircis par to atdodu. Nedomāju, kā ar to tēmu būtu Kozlovskim intensīvi jānodarbojās. Domāju, ka viņiem pietiek nopietnu lietu ar ko ņemties.

  3. simts punkti , ka drosības policijai neļaus izmeklēt Zaķa balsu pirkšanu / citu kandidātu pirkšanu -izmeklēs ! / garausim ir tik plaši sakari , ka tie nostrādās / noteikti !!! /

  4. diemzel policija strada cilveki kuri savas karjeras laba ir iztapigi valdoso partiju ietekmigajiem amatpersonam!saubos vai ari Zaka lieta tiks novesta ta ka butu vajadzigs,tas ir likumigi!to rada ari Maxima tragedija,lidz sim laikam vainigo nav!kaut ko mazliet pazino,bet gala sledziens nav!RE RE kurs bija veikala celtnieks nu buves Olaines cietumu,kaut gan soreiz vajadzetu buvet citai firmai!nogruz uz apaksuznemejiem un pate nevainiga!

Draugiem Facebook Twitter Google+