×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Bet ūdens krāns aizvien vēl tek… (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“LA redakcijai” piezvanīja Deglava ielas 35. nama iedzīvotāja Sandra Rulle. No pašvaldības īrēta dzīvokļa virtuvē bija sabojājies ūdens krāns, un viņa gribējusi to apmainīt pašu spēkiem, tas šķitis izdarāms ātri un viegli. Tomēr atklājies, ka nama pagrabstāvā ūdens padevi dzīvoklī, kamēr maina bojāto krānu, nav iespējams noslēgt – pagrabstāvā noslēgventiļa nav. Nama iedzīvotāji stāsta, ka savulaik pagrabstāvā tas gan esot bijis, bet tad pazudis. Tā ūdens atslēgšana un šķietami vienkāršā bojājuma novēršana sarežģījusies.

Sandra Rulle stāsta, ka zvanījusi apsaimniekotājam – Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” teritoriālajam iecirknim, un lūgusi palīdzību. Tur viņai atbildējuši, ka par ūdens padeves atslēgšanu būšot jāmaksā ap 22 eiro, turklāt to nevarot izdarīt vienā reizē.

Vēl esot jautāts, vai viņai neesot parādu par apsaimniekošanu.

Par šādām runām dzīvokļa iemītniece ir pārsteigta un sašutusi.

“Kāds sakars varētu būt bojātam ūdens krānam ar parādiem?” brīnās dzīvokļa īrniece. “Ja man vai vēl kādam īrniekam arī būtu iekrājies parāds, vai tad tas nozīmē, ka bojāts ūdens krāns vai cits bojājums dzīvoklī vairs nebūtu jānovērš?” Viņasprāt, šādā prasībā nav nekādas loģikas. Jebkāds bojājums dzīvoklī vai ēkā, nenovēršot to laikus, sagādā arvien lielākus zaudējumus un izdevumus iedzīvotājiem. Arī bojāts ūdens krāns taču rada lieku ūdens patēriņu, par ko tik un tā būs spiesti samaksāt Deglava ielas nama iemītnieki.

Kā izrādās, parādus ņem vērā tāpēc, ka ūdens atslēgšana ir noteikta kā maksas pakalpojums Pēc cenrāža par ūdens atslēgšanu un pieslēgšanu dzīvoklī jāmaksā 22,31 eiro.

Bet, ja iedzīvotājs nav laikus samaksājis rēķinus un ir izveidojies maksājumu parāds, tad maksas pakalpojumus vispār nesniedz.

No tā varētu būt tikai viens secinājums. Kaut arī krāns tek, radot ūdens zudumus un aizvien lielākus zaudējumus dzīvokļa iemītniekiem, ūdeni neatslēdz, kamēr nav samaksāti iepriekš iekrājušies apsaimniekošanas parādi.

Uzņēmuma pārstāve gan atzīst, ka dzīvokļa īrniecei parādu neesot.

“Aizvien trakāk! Iznāk, ka man jānopērk veikalā ūdens krāns par pārdesmit eiro, tikpat daudz jāsamaksā meistaram par tā maiņu un vēl tikpat arī “Rīgas namu pārvaldniekam” par īslaicīgu ūdens padeves atslēgšanu, kurš to pārvērtis par maksas pakalpojumu. Turklāt, kā izrādās, arī tas man nav pieejams, ja esmu parādā par apsaimniekošanu,” saka Sandra Rulle.

“Rīgas namu pārvaldnieka” Komunikācijas nodaļas projektu vadītāja Santa Vaļuma atklāj, ka šim namam ūdens atslēgšana esot sarežģītāka nekā lielai daļai citu dzīvojamo namu, kurās ūdens noslēgventiļi atrodas šo ēku pagraba telpās. Ūdeni varot atslēgt tikai uzņēmuma “Rīgas ūdens” akā, kas atrodas nevis ēkas pagrabā, bet Deglava ielas pretējā pusē.

Esot vēl cita iespēja – uzstādīt dzīvoklī savu noslēgventili, lai turpmāk varētu noslēgt ūdens padevi dzīvoklī pēc vajadzības vai vienoties par ūdens atslēgšanu ar dzīvokļa īrnieku, kurš dzīvo stāvu zemāk un kura dzīvoklī esot noslēgventilis.

Uz jautājumu, ko īrniecei darīt pašlaik, lai nekavējoties pārtrauktu ūdens noplūdi, “Rīgas namu pārvaldnieks” sola rakstiski lūgt uzņēmumu “Rīgas ūdens”, lai tas uzņēmumam piederošajā akā atslēdz ūdens padevi namam, kamēr dzīvoklī apmaina bojāto ūdens krānu.

Kamēr uzņēmumi sarakstīsies un kamēr kāds iekāps uzņēmumam “Rīgas ūdens” piederošajā akā, lai pusminūtē pagrieztu ventiļa rokturi, tikmēr ūdens krāns joprojām tek…

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Udens padeves atslegssanas ventilim jabut katra dzivokli – pec likuma! Kas notiks, ja peksni nevares apturet udens plusmu?
    Kur ir santehnikja un majas inzeniera atbildiba par sso butiba kriminalo darbibu, – neiekartot udens padeves noslegsanas ventili katra izlietne jau passa sakuma!! Musu senci to darija jau 100 gadus atpakal! Ta ir musdienu 21 gadusimta inzenieru limenis?
    Izskatas, ka NIP strada neprofesionali un bezatbildigi elementi, kurus pat par cilvekiem nevar saukt!

Draugiem Facebook Twitter Google+