Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
25. augusts, 2015
Drukāt

Somijas finanšu ministrs: Bez Britānijas nav ES

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Somijas finanšu ministrs Aleksandrs Stubs

Bez Britānijas nebūs Eiropas Savienības, paziņojis Somijas finanšu ministrs Aleksandrs Stubs, tiekoties ar Britānijas finanšu ministru Džordžu Osbornu, kurš uzturas vizītē Skandināvijā, lai vairotu atbalstu Londonas centieniem veikt reformas blokā.

Britānijas premjerministra Deivida Kamerona konservatīvā valdība plāno pārskatīt nosacījumus valsts dalībai ES līdz 2017. gadā plānotajam referendumam par Apvienotās Karalistes tālāko dalību 28 valstu blokā. Osborns vakar sāka vizīti, kuras laikā apmeklēs Somiju, Zviedriju un Dāniju. Britānija koncentrējas uz ES vienotā tirgus vienotības un ārpus eirozonas esošo valstu tiesību aizsardzību laikā, kad 19 valstis, kas izmanto vienoto valūtu, virzās uz ciešāku ekonomisko integrāciju. Stubs teica, ka Somijas valdība atbalsta Britānijas aicinājumu palielināt ES ekonomikas konkurētspēju un ka ir nepieciešamas diskusijas par eirozonas nākotni. Britānija Dāniju un Zviedriju, kas arī nav iestājušās eirozonā, uztver kā sabiedrotās blokā, jo tām visām ir kopīga skeptiska pieeja pret ciešāku Eiropas integrāciju.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+