×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
30. janvāris, 2016
Drukāt

Bez gripas vakcīnas nenāciet! Draud neveikt sirds operāciju (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Laikā, kad valstī plosās gripa un vakcīnas kļuvušas teju par deficīta preci, neapskaužamā situācijā nonākuši sirds slimnieki. Kādai sirmgalvei tik ļoti nepieciešamo paredzēto operāciju ārsti bija gatavi atcelt, jo slimniecei nebija pieejama vakcīna. Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ viņas tuvinieki tika pie vakcīnas. Radinieki ceļ trauksmi, bažījoties, ka līdzīgā vakcīnu deficīta gūstā nonācis ne viens vien slimnieks, vēsta TV3 ziņas.

Trillera cienīgu skrējienu pēc gripas vakcīnas piedzīvojusi Sarmīte. Viņas mātei, astoņdesmit gadīgai sirmgalvei, Rīgas Stradiņa slimnīcā tika noteikta sirds operācija, sarunas ar ārstiem par to notika jau novembrī. Taču, lai gan teju visas formalitātes nokārtotas, izrādījās, ka pacientei obligāti jābūt potētai pret gripu. Nav vakcīnas – nav operācijas. Slimnīcā vakcīnas neesot bijušas, un sievietes radiniekiem teju jau nolaidās rokas.

Sarmīte, slimnieces māte stāsta: “Tā vakcīna būtu vajadzīga Infektoloģijas centrā, kur viņu nevarēja atrast. Mēs meklējām caur Zāļu aģentūru. Mums pat bija tāds variants, ka vest mammu, 80 gadus vecu sievieti, vakcinēt uz Ventspili. Nu absurds! Gribētu vērsties pie Infektoloģijas centra, Zāļu aģentūras, pie visu to cilvēku sirdsapziņas pieklauvēt, jo vakcīna būs vajadzīga visiem cilvēkiem, kas tiks operēti līdz februāra vidum. Tā ir tā mana sāpe.”

Vakcīnu izdevās atrast kādā aptiekā tepat Rīgā, tikai pateicoties nejaušai sakritībai, atkārtoti zvanot uz Zāļu valsts aģentūru.

“Mums bija tik laipna darbiniece priekšā, mums pateica, kur to vakcīnu piegādās. Mēs aizbraucām, paspējām. Tas ir tāds, jāsaka, laimes gadījums,” saka Sarmīte.

Stradiņu pārstāvis apgalvo, ka slimnīcā tagad ir pieejamas vakcīnas, un prasība par potēšanos ir radīta, lai izvairītos no gripas uzplaiksnījuma pēcoperāciju blokā.

Arnolds Atis Veinbergs: “Prasība ir pie jebkāda veida operācijas. Nodaļās atrodas pacienti pēc operācijas, un, ja viņiem pievienojas vīrusa infekcija, tad viņu stāvoklis var pasliktināties.”

Veselības ministrijā atzīst, ka situācija ir sarežģīta. Gripas vakcīnas izplata komersanti, kas izplatīšanas apjomus plāno, ņemot vērā pieprasījumu iepriekšējos gados, un neveido lielus vakcīnas uzkrājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Jā tā bija plānota operācija, tad par to pacientam bija jāsaka jau novembrī. Tagad vakcinēt un uzreiz operēt 80 – gadīgu, nu vāks!
    Man arī janv. beigās bija plāna operācija, neviens nelika vakcinēties, tiesa, man nebija sirds operācija un divreiz mazāk gadu.

  2. Painteresos Anglijaa . Viniem tadi brinumi nav ka atsaka operaciju ja neesi vakcinejies pret gripu. Un par kukuliem nav ne mazako runu. Vismaz tas mani nenospiez-LV kad eju pie arstiem tad vien liekas ka vini tik gaida kaut ko-pat gimenes arsti. Un pienem labpraat sokolades utt.Neeju jau sen pie LV arstiem.

  3. Vakcinacija-biznesam. Nepotejos pret gripu nekad-neesmu slimojusi ne are kaadu virusu kaadus 8 gadus. Stiprinu organismu ar dabigiem lidzekliem-ingveru,kiploku…

  4. Spēles ar vakcīnu,dažādi valsts atbalsta liegumi-kvotas-ir medicīnas biznesmeņu un to atbalstošo partiju alkātības sekas.

  5. Un ja nu vakcinēties nevēlos, proti, tā ir pret manu gribu, tas nozīmē, ka man nav tiesību uz operāciju??? Un vēl. Gripas vakcīnas joprojām vēl nav pierādījušas savu efektivitāti.

  6. ja tas ir kāda bizness, tad obligāti kļūs dūmu detektori, atstarojošās vestes un skaitītāji uz katras ūdens trubas, kā arī jaunais degvielas nodoklis

  7. Kopš kura brīža vakcinēšanās pret gripu ir obligāta?

Draugiem Facebook Twitter Google+