Foto no video Youtobe.com

VIDEO: Vai no gripas iespējams izvairīties? Rīgas Stradiņa universitātes eksperta viedoklis 0

Gripa bija, ir un būs, tāpēc Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes profesore un infektoloģe Ludmila Vīksna atklāj, kā no saslimšanas ar gripu izvairīties, atgādinot, ka gripa ir vīrusinfekcija, kas izplatās pilienu veidā pa gaisu, un ka gripu, ja ar to tomēr saslimst, var veiksmīgi izārstēt ar speciāliem etioloģiskiem, tas ir, pret gripas vīrusu vērstiem, medikamentiem.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras profesores Ludmilas Vīksnas viedoklis videohttps://youtu.be/-UnEiDXP8mw

Izrādās, ka gripa ir ļoti sena vīrusinfekcija, kas zināma jau vairākus gadsimtus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Profesore Ludmila Vīksna stāsta, ka gripa izplatās pilienu ceļā pa gaisu un ka vakcinācija, protams, ir visdrošākais veids, kā no tās izsargāties. “Gripas vīruss ir ļoti dzīvīgs un mainīgs, kas piemērojas apstākļiem. Taču šī gada vīruss ir tāds, kāds bija prognozēts, līdz ar to tie, kuri ir vakcinējušies, ir saņēmuši ļoti pareizu vakcīnu, kas veidota tieši tādai vīrusu kombinācijai, kas pašlaik ir Eiropā un Latvijā.”

Taču gripas inficēts materiāls var nonākt arī uz sadzīves priekšmetiem, līdz ar to, liekot pirkstus pie sejas, to varam ievazāt mutē vai deguna gļotādā, tādējādi inficējoties.

Svarīgi arī, lai neradītu papildu faktorus, kas veicina gripas vīrusa izplatību, piemēram, lai kājas un rokas ir sausas un nedabū aukstumu.

Ja slimība tomēr ir sākusies, galvenais, pēc infektoloģes domām, ir gulēt mājās, nemēģinot saprast, tā ir gripa vai vienkārši saaukstēšanās.

Profesore Ludmila Vīksna gan atgādina, ka gripas vīrusa ārstēšana Latvijā ir ļoti efektīva, jo mums ir pieejami medikamenti, kas mazina vīrusa vairošanos. “Tāpēc es iesaku uzreiz sazināties ar ārstu, tiklīdz ir temperatūra, nespēks, aizlikts deguns, krekšķis un aizdusa – elpas trūkums ne tikai tad, kad ir fiziska slodze, bet arī miera stāvoklī –, lai ārsts izlemj, cik nepieciešams ir pretgripas preparāts.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.