×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

«Bezkaunīgie latvieši» pieprasa izmest Grieķiju no eirozonas

Foto - LETAFoto - LETA

Vācijas mediju uzmanību piesaistījuši Latvijas finanšu ministra Andra Vilka izteikumi, ka “jāatrod veids, kā Grieķiju izlikt ārā no eirozonas” un “jo ātrāk, jo labāk”.

 

Vilka sacīto intervijā Latvijas radio citējušas Vācijas ziņu aģentūras, bet laikrakstu un televīziju portāli, pārpublicējot šo vēsti, likuši virsrakstus “Latvieši grib izmest Grieķiju no eirozonas” un “Latvija pieprasa ātru Atēnu izstāšanos”.

“Maza valsts, pārbaudījusi taupības pasākumus, reiz virs ūdens noturēta tikai ar Starptautiskā valūtas fonda palīdzību – un gluži skaisti bezkaunīga: lai gan Latvija vēl nemaz nav eirozonas dalībvalsts, tās finanšu ministrs pieprasa Grieķijas izmešanu,” raksta “Financial Times Deutschland” žurnālisti Joahims Dreiklufts un Barbara Šēdere. Vācu mediji atgādina, ka Latvijas valūta ir lats, kā arī pārstāsta Latvijas pieredzi krīzes pārvarēšanā, kas ļaujot saprast, kāpēc grieķu sakarā “latviešiem pacietības mērs ir pilns”.

 

Latvija īstenoja smagu taupības programmu, piedzīvojot masveida bezdarbu un recesiju, bet nu ir “augšāmcēlusies”. Par spīti tam, ka Latvijas kredītreitings joprojām ir tikai nedaudz virs negatīva, tā spēj aizņemties finanšu tirgos lētāk nekā ES problēmvalstis Spānija un Itālija, uzsver “Financial Times 
Deutschland”.

 

Latvijas finanšu ministra norādījumi ievērību guvuši, jo noder kā pikanta piedeva iekšpolitiskajās diskusijās par eiro krīzi. Pirms dažām dienām pārmetumus izpelnījās Vācijas ekonomikas ministrs Filips Roslers, kurš televīzijas intervijā atklāja, ka “doma par Grieķijas iespējamo izstāšanos no eirozonas man jau sen vairs neiedveš šausmas”. Vēlāk viņam pievienojās Bavārijas finanšu ministrs Markuss Zoders, kurš pauda, ka Grieķijai “nav alternatīvas” kā vien pamest eiro. Taču tik asi un nepārprotami kā Vilks pat Vācijas skeptiskākie politiķi dzirdami izsakāmies reti, jo šādi paziņojumi, kaut tīkami lielai sabiedrības daļai, ir finansiāli riskanti valstij – tie var tūlītēji atsaukties uz Vācijas kredītreitingu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+