×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Bezmaksas pienu saņems arī 5.-9.klases skolēni

Foto - LETAFoto - LETA

Bez maksas 250 mililitrus piena katru dienu nākamajā mācību gadā saņems ne tikai jaunāko klašu, bet arī 5.-9.klases skolēni, paredz vadības apstiprinātie grozījumi noteikumos “Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu piena produktu piegādei izglītojamiem vispārējās izglītības iestādēs”.

Līdz šim noteikumos bija noteikts, ka valsts līdzfinansējumu atbalsta pretendents var saņemt par piena piegādi pirmsskolas un 1.-4.klases skolēniem, tādējādi nodrošinot iespēju tiem saņemt bezmaksas glāzi piena katru dienu. Savukārt par piena un piena produktu piegādi pārējiem izglītības iestāžu audzēkņiem atbalsta pretendents saņem tikai Eiropas Savienības (ES) noteikto atbalsta likmi 0,1815 eiro jeb apmēram 0,13 lati par litru. Līdz ar to šiem skolēniem piens programmas ietvaros bija pieejams, tomēr nevis par velti, bet par pazeminātu cenu.

Noteikumu grozījumu mērķis ir ne tikai palielināt programmas “Skolas piens” programmā iesaistīto izglītības iestāžu un skolēnu skaitu, bet arī veicināt piena patēriņu skolēnu starpā kā pareiza un veselīga uztura tradīciju.

Pēc Lauku atbalsta dienesta (LAD) informācijas, laikā līdz 2012.gada 25.maijam atbalsta programmā piedalījās 59 600 skolēni 555 izglītības iestādēs un 84 atbalsta pretendenti jeb produkcijas piegādātāji. Vispārējās izglītības iestāžu 5.-9.klasē, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas informācijas, 2011./2012.mācību gadā Latvijā mācījās 91 963 izglītojamie.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+