×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Bezpilota lidmašīnu triecienā nogalināts “Al Qaeda” Pakistānas līderis

ASV bezpilota lidmašīnu triecienā nogalināts starptautiskā teroristu tīkla “Al Qaeda” Pakistānas grupējuma līderis Badrs Mansurs, kura organizētos uzbrukumos dzīvību zaudējuši daudzi cilvēki.

Mansurs, kurš sūtījis kaujiniekus uz Afganistānu un vadījis treniņnometni Ziemeļvaziristānā, nogalināts Afganistānas pierobežā vēl nakts stundās bezpilota lidmašīnu triecienā, apliecināja Pakistānas amatpersonas un Mansura grupējuma pārstāvji. “Viņš pagājušajā naktī Mīramšāhā zaudēja dzīvību raķešu uzbrukumā. Attiecībā uz “Al Qaeda” spējām īstenot uzbrukumus Pakistānā viņa nāve ir liels zaudējums, ” sacīja augsta ranga pakistāniešu amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma. Vēlāk Mansura nāvi apstiprināja arī viņa grupējuma kaujinieki. Bezpilota lidmašīnu triecienā, kura mērķis bija Mīramšāhas bāze Ziemeļvaziristānā, vēl pirms rītausmas, kā tiek ziņots, pavisam nogalināti četri cilvēki.

Islamabada pagājušajā mēnesī atzina, ka ASV bezpilota lidaparātu uzlidojumiem “Al Qaeda” un “Taliban” mērķiem Pakistānā ir taktiski guvumi, vienlaikus uzsverot, ka joprojām tos uzskata par nelikumīgiem. “Neskatoties uz bezpilota lidaparātu uzlidojumu taktiskajām priekšrocībām, mēs pieturamies pie strikta viedokļa, ka tie ir nelikumīgi, neproduktīvi un tādejādi nepieņemami,” paziņoja Pakistānas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Abduls Basits. “Mūs viedoklis vienmēr ir bijis skaidrs un pozīcija principiāla.”

Tīmekļa medija “WikiLeaks” 2010. gadā atklātībai nodotā diplomātiskā sarakste liecināja, ka, neskatoties uz publisku nosodījumu, Pakistānas civilie un militārie līderi privāti atbalsta ASV bezpilota lidaparātu uzlidojumus. ASV un Pakistānas attiecības krasi pasliktinājās pagājušajā gadā, kad ASV karaflotes īpašo uzdevumu vienības SEAL karavīri slepenā operācijā Pakistānā nogalināja teroristiskās organizācijas “Al Qaeda” līderi Osamu bin Ladenu un NATO gaisa spēki deva triecienu kādai pakistāniešu vienībai pie robežas ar Afganistānu, nogalinot 24 karavīrus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+