×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Biatlona federācija apstiprinājusi izlašu sastāvus

afp_7687228

Latvijas Biatlona federācija pašlaik ir optimisma pilna un vāc finansējumu nākamajai sezonai, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja Latvijas Biatlona federācijas (LBF) ģenerālsekretāre Anna Jermolajeva.

Apstiprināti izlašu sastāvi nākamajai sezonai. Ar sievietēm un junioriem/jauniešiem strādās Valdis Bērziņš, bet sieviešu izlases sastāvā iekļautas Žanna Juškāne, Baiba Bendika, Inga Paškova un jaunā Krista Krūmiņa – vecumā Krūmiņa ir vienāda ar Paškovsku, bet otrai ir lielākā pieredze, startējot starptautiskajā arēnā.

Tikmēr ar vīriešu izlasi pastāvīgi strādās Ilgonis Pogulis, kura vadībā trenēsies Rolands Pužulis, Artūrs Koļesņikovs, Toms Praulītis, Krišjānis Meirāns un Mārcis Paeglītis. Viens no izlases līderiem Andrejs Rastorgujevs gatavosies pēc individuāla plāna sava trenera Intara Berkuļa vadībā, bet Edgars Piksons pagaidām veseļojas pēc nedēļas nogalē piedzīvotā smagā kritiena SEB MTB sacensībās.

Tāpat pēc individuāla plāna sezonai gatavosies Jānis Bērziņš.

Jermolajeva pagaidām izteica šaubas, ka arī nākamajā sezonā atsevišķos startos tiks lūgta pieredzējušā Ilmāra Briča palīdzība, kurš vairs netrenējas profesionāli.

“Laikam jau jāsaka – cik var?” teica Jermolajeva, atgādinot, ka Bricis ir Lietuvas sieviešu izlases treneris. “Pagaidām mūsu sastāvs ir šāds, un mēģināsim iztikt ar jaunajiem spēkiem. Tomēr, kā viss izvērtīsies, parādīs nākamā sezona.”

Savukārt, runājot par kādreizējo Latvijas sieviešu izlases līderi Madaru Līdumu, kura pirms pagājušās sezonas pārtrauca karjeru, Jermolajeva teica, ka federācija sportistei joprojām nevar piedāvāt tik lielu finansējumu, kā sportiste vēlētos. “Laikam jau tomēr arī prioritātes Madarai ir citas.”

Tomēr par finansiālo situāciju kopumā Jermolajeva izteicās pozitīvi.

“Esam entuziasma pilni. Vācam finansējumu, kuram mazākam kā aizvadītajā sezonā nevajadzētu būt,” stāstīja Jermolajeva. “Mūs ļoti glābj, ka Piksons un Rastorgujevs ir Latvijas olimpiskās vienības (LOV) sastāvā, bet Koļesņikovs un Pužulis iekļauti programmā “Soči 2014”. “Strādājam ar tiem pašiem sponsoriem un runājam ar jauniem. Arī ar mazu finansējumu var strādāt un tiekties pēc labāka rezultāta.”

Kā ziņots, Pasaules kausa sacensībās aizvadītajā sezonā vislabākos rezultātus no Latvijas sportistiem vīriešu konkurencē uzrādīja Rastorgujevs, kurš trijās sacensībās tika pie kopvērtējuma punktiem. Ar 33 punktiem Rastorgujevs Pasaules kausa kopvērtējumā ierindojās 76.vietā.

Tikmēr citi Latvijas komandas pārstāvji pie kopvērtējuma punktiem nespēja tikt, kamēr sievietēm, kuru komandā jūtamu iztrūkumu radīja Līdumas lēmums sacensībās nestartēt, neviena no sportistēm ne reizi nespēja pat pārliecinoši pretendēt uz vietām, kas dotu kopvērtējuma punktus.

Pasaules kausā šosezon notika deviņi posmi, bet pasaules čempionāts marta sākumā norisinājās Rūpoldingā, Vācijā. Tajā visaugstāko vietu izcīnīja Piksons, kurš 20 kilometru distancē ierindojās 65.pozīcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+