Latvijā
Rīga

Biedrībai uzliek sodu par patvaļīgi nocirstiem kokiem0

Publicitātes foto

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija dzīvokļu īpašnieku biedrībai “Kristaps 23” par patvaļīgi nocirstiem kokiem liks samaksāt zaudējumus 313 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Biedrībai būs jāsamaksā zaudējumu atlīdzība par dabas daudzveidības samazināšanu, jo Kristapa ielā 23 patvaļīgi nocirstas divas robīnijas, kuru stumbru diametrs bija 22 un 33 centimetri.

Kā norāda domē, izmeklējot konkrēto gadījumu, tika secināts, ka dzīvokļu īpašnieku biedrībai 2013.gadā tika atteikta robīniju nociršana, taču šā gada augustā Rīgas Pašvaldības policija informēja Rīgas pilsētas būvvaldi, ka vienam kokam nozāģēts atzars.

Teritoriju apsekojusi apstādījumu inspektore, kura konstatēja, ka tobrīd jau divi koki bijuši nozāģēti.

“Gribu uzsvērt, ka visiem kokiem pilsētā ir sabiedriska vērtība, un par to uzturēšanu un aizsardzību ir atbildīgs zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs.

Tāpat aicinu arī kokkopjus-arboristus pirms jebkādu zāģēšanas darbu veikšanas pārliecināties, vai darbu pasūtītājs ir saņēmis nepieciešamās atļaujas,” izteicies Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR).

Neatkarīgi no tā, vai ir konstatējama vainīgā persona, zaudējumu atlīdzība par dabas daudzveidības samazināšanu biedrības pārstāvjiem būs jāmaksā jebkurā gadījumā, norāda vietvarā.

“Atbilstoši Civillikumam, tieši īpašuma īpašniekam ir pilnīgas varas tiesības pār lietu, līdz ar to viņam arī jāuzņemas atbildība par notiekošo viņa īpašumā, tai skaitā par to, ja kāds nocirtis uz viņa zemes augošu koku,” pauž domē.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
“BMW” un “Mercedes” sadursmē vairāki cietušie: smaga avārija Rīgā
16 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Skolnieks nokļūst nelaimē
16 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Tuvinieki Latvijā un Lielbritānijā satraukti par Mārča likteni
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ĢK
Ģirts Kasparāns
Veselam
Katra minūte ir dārga! Vai “ātrā palīdzība” paspēs laikā?
11 minūtes
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Liela zivs mazā dīķī! Saruna ar Latvijas restorānu karali Mārtiņu Rītiņu
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu pusdienas Rēzeknē par pusotru miljonu eiro 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO. Sestdienas rītā Āgenskalnā deg mikroautobuss
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pašvaldībām 7 gadu laikā attīstībai sola gandrīz divus miljardus eiro 3
3 stundas