×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Bijušais Austrumukrainas kaujinieku līderis uzņemas personīgu atbildību par karu Ukrainā (4)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Bijušais Ukrainas Donbasa reģionu terorizējošo kaujinieku līderis Igors Girkins (Strelkovs) intervijā laikrakstam “Zavtra” atzinis, ka ir atbildīgs par militāra konflikta uzsākšanu Ukrainas austrumos.

“Tas tomēr biju es, kas nospieda kara uzsākšanas mēlīti. Ja mūsu vienība nebūtu šķērsojusi robežu, viss būtu beidzies kā Harkovā, kā Odesā. Būtu daži desmiti nogalināto, apdedzināto un arestēto. Ar to arī būtu beidzies,” paziņoja Strelkovs, piebilstot, ka “karu, kas turpinās, principā uzsāka mūsu vienība.”

Kā norādīja bijušais līderis, viņa vienība “sajaukusi visas kārtis”, sākusi cīnīties un iznīcināt “labējā sektora diversijas grupas”. “Es personīgi esmu atbildīgs par to, kas tur notiek. Par to, ka Doņeckā vēl joprojām notiek apšaudes, es uzņemos atbildību. Par to, ka Slovjanska ir pamesta, protams, ka es esmu atbildīgs,” piebilda Strelkovs.

Komentējot konflikta sākumu, Strelkovs norādīja, ka sākotnēji karot negribēja neviena no pusēm – ne kaujinieki, ne Ukrainas spēki. “Pirmajās dienās Slovjanskā gan mēs, gan viņi bija piesardzīgi attiecībā uz ieroču lietošanu. Mēs viņu kontrolpunktus ilgu laiku neaiztikām, un viņi neizrādīja agresiju,” paskaidroja bijušais kaujinieku līderis. Viņaprāt, uzbrukumi Slovjanskai sākās, kad Ukrainas puse pārliecinājās, ka Krievija tieši konfliktā neiesaistīties.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Izskatās, ka šis Strelkovs tagad cenšas glābt Putinu, sak, ne jau viņš, bet es ar savu vienību pārgāju robežu un uzsāku kariņu: es tas vainīgais, ne jau Putins! Bet kādas valsts pilsonis viņš ir ja ne Krievijas?
    Un kas tad tagad sūta algotņus un kara tehniku uz Ukrainu, Putins vai Strelkovs, vai arī separātisti tankus un jaunākās raķešu iekārtas pērk tuvākajā saimniecības preču veikalā? Diezin, vai šādas manipulācijas spēj pārliecināt pasaules sabiedrību, kurš ir īstais vainīgais?

  2. Krievija ir galīgi sapinusies savas vestures interpretācijā. No vienas puses viņiem gribās pasludināt bolševismu par kļūdu un rullet uz impērijas atjaunošanu. Proti, pie visa vainīgs vācu spieģis Ļenins un latvieši, kuriem šis bandīts nelikumīgi uzdāvinājis brīvību. Bet no otras puses gribās saglabāt ģeniālu, visu tautu tēvu un slepkavu, bolševiku numur divi – Staļinu. Šī pretruna nav atrisināma bez nopietnām vēstures falsifikācijām un pārrakstīšanām. Itsevišķi tagad, kad vel ir dzīvi daudzi to laiku aculiecinieki.

  3. Pūķins un tikai krievnacists Pūķins ir atbildīgs par uzbrukumu Ukrainai.

  4. Tā ir, kad visādi sīki gariņi grib ietekmēt ģeopolitiskus procesus. Drīzāk tas ir blefs, kura mērķis ir novērst vainu no Putina un viņa komandas. Nesen klausījos vienu viņa interviju, kurā viņš pauž viedokli, ka Ukraina un Baltkrievija visā pilnībā pievienojamas Krievijai, ka viņš ir impērists, baltgvardietis un daudz citu murgu.

Draugiem Facebook Twitter Google+