Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Bijušais finanšu ministrs Vilks: tāda Grieķijas nekaunība Eiropā vēl nav pieredzēta (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Pašreizējā Grieķijas nekaunība sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem Eiropas vēsturē vēl nav pieredzēta, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica bijušais finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš uzsvēra, ka jau kopš 2010.gada Grieķija negrib mainīties un tracina pārējās Eiropas Savienības dalībvalstis.

“Grieķijā valdība ir nekāda, pat anarhiska, savukārt tauta ir satracināta,” atzina Vilks. Viņš prognozēja, ka Grieķijā populisms gūs virsroku un referendumā, visticamāk, nobalsos pret piekāpšanos starptautiskajiem aizdevējiem.

“Visi mēģina Grieķijai palīdzēt, maksimāli, cik var, bet tik bezkaunīga attieksme Eiropas vēsturē vēl nav pieredzēta,” teica Vilks.

Jau vēstīts, ka eiro zonas valstu finanšu ministri telekonferencē trešdienas vakarā nolēma, ka neapspriedīs iespējas piešķirt jaunu aizdevumu Grieķijai, kamēr nebūs zināms svētdien paredzētā referenduma rezultāts.

Komentējot Grieķijas premjerministra Alekša Cipra iesniegtos pretpriekšlikumus starptautisko aizdevēju priekšlikumiem, eiro grupas (eiro zonas valstu finanšu ministru grupas) priekšsēdētājs, Nīderlandes finanšu ministrs Jerūns Deiselblūms sacīja: “Šobrīd mēs vienkārši esam pieņēmuši zināšanai šos priekšlikumus.”

Eiro zonas valstu finanšu ministri 27.jūnijā nolēma nepagarināt Grieķijas starptautiskā aizdevuma programmu pēc tās pašreizējā beigu termiņa 30.jūnija, reaģējot uz Grieķijas valdības lēmumu 5.jūlijā rīkot referendumu par kreditoru priekšlikumiem šīs programmas pagarināšanai.

Ja Grieķija kļūs maksātnespējīga, tiek pieļauta iespēja, ka tai būs jāatstāj eiro zona.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. kas kamps, kur vilks? Atbildēt

    Arī mums Vilka un Lācīša veiksmes stāsts bij kas pavisam nepieredzēts. Un nekas – NEPIEREDZĒJĀM, tomēr sagremojām …

  2. Pārspēja pat Vilku!

  3. Principā , viņiem tāda sistēma , ka valsts nabadzīga bet cilvēki bagāti, individuāli. Acīmredzot nokļūstot valdībā vienīgais mērķis bija sazagties tāpat kā pie mums, tikai tauta neprotestēja, jo paši labi dzīvoja. Tagad visus šmauktos parādus (jo labi zinām taču, ka viņi savus ciparus no gaisa izrāva , lai tiktu EU un pie kredītiem) grib uzvelt tautai – feini! un smuki taisa referendumu – jūs gribat nomaksāt par mums?

  4. uz cilvēku kauliem sanāca laimes stāsts

  5. tādi vilki gatavi ne tikai izģērbt, bet vēl miesu no kauliem noraut !!!!

  6. ko nesaki latvijas aplaupisana vislielaka nekauniba gruti gruti griekus aplaupit eiropas zulikiem….

    • Mees tachu zinam, ka Griekjija no aizdeveejiem sanjeema kaadus 320 miljardus aizdevumu. Paarrunaas viens financhu specialists teica, ka no shiis summas 100 miljardus pievaakushi bagaatnieki un aizvedushi zu aarzemeem.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+