×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Bijušais karavīrs Ločmelis pārtrauc filmēties Krievijas sponsorētā filmā (22)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Ziedonis Ločmelis.

Ņemot vērā karadarbības pastiprināšanos Ukrainas austrumos un paužot savu solidaritāti Ukrainai, aktieris un Nacionālo bruņoto spēku rezerves virsseržants Ziedonis Ločmelis nolēmis pārtraukt filmēšanos Krievijas sponsorētajā filmā “Vikings”.

Ločmelis aģentūrai LETA pastāstīja, ka daļa krievu “megafilmas” jau ir nofilmēta un tagad filmēšanās notiek Krimā. Ločmelis šajā filmā atveido vienu no pieciem galvenajiem vikingiem, kurus noalgojis kņazs, lai “nokurinātu” līdz ar zemi Polocku. Krimā viņš filmēšanā jau bija piedalījies, un pirmdien viņam bija paredzēts braukt atpakaļ, taču, ņemot vērā, ka šonedēļ pastiprinājusies karadarbība Ukrainas austrumos, Ločmelis pieņēmis pilsonisku lēmumu vienpusēji atteikties no turpmākas piedalīšanās šajā projektā.

“Es, protams, cietīšu finansiāli, taču tas ir mazākais, ko varu darīt Ukrainas labā. Man, protams, ir līgums, un es nezinu, kādas sankcijas būs no krievu puses, taču es pasaku godīgi: es jūtos kā krievu atbalstītājs, ja es braucu un turpinu filmēties krievu kino. Man, protams, bija cerība, ka Minskas līgums darbosies un krievi norims, taču, ņemot vērā, ka Krievija savilkusi smago kara tehniku un iesūtījusi tūkstošiem cilvēku, un izskanējusi ziņa, ka Putins var izmantot militāra spēka pielietošanu ārvalstīs, man vairs nav vēlēšanās piedalīties šajā projektā,” norādīja Ločmelis.

Ločmelim filmā ir diezgan liela loma, un filmēšanas komandai acīmredzot nāksies iespringt – vai nu pārrakstīt scenāriju, vai izdomāt ko citu, kā iztikt bez viņa. Filmas producentam un režisoram Ločmelis savu lēmumu vēl nav paziņojis, taču projekta veidotājiem viedoklis tiks darīts zināms. Ja no Ločmeļa puses līgums tiek lauzts, tad atbilstoši Krievijas likumiem ir paredzēti tiesu darbi. “Es nebraukšu uz Krievijas tiesu, lai viņi tiesājas. Es saprotu, ka es aizslēdzu durvis uz Krieviju, taču man tas nav vajadzīgs,” uzsvēra aktieris.

“Kamēr situācija nemainīsies, es ar krieviem vienkārši nestrādāšu, ne šeit [Latvijā], ne tur [Krievijā]. Viņi taisa kaut kādus melnos sarakstus, kas ienāk prātā, un uzliek zivju produkcijas embargo. Kāpēc jācieš tikai mums, lai arī krievi padomā kādreiz par savu rīcību,” retoriski izsakās aktieris.

Ločmelis piekrīt, ka mākslu ar politiku nevajag jaukt, taču, zinot Krievijas kinoļaužu nostāju, viņš tomēr nolēmis projektā vairs nepiedalīties.

Ločmelis arī kā bijušais karavīrs ir skeptiski noskaņots par situācijas uzlabošanos Ukrainā, jo Krievija acīmredzot vēloties nodrošināt sauszemes koridoru ar Krimu, tāpēc ka gaisa un jūras pārvadājumi uz pussalu ir dārgi un sarežģīti.

“Nedomāju, ka viņi nomierināsies, jo viņi ir pārņemti ar savu ideoloģiju un visi staigā ar apziņu, ka tas ir vienīgais ceļš. Tikpat labi rīt viņiem var ienākt prātā paņemt gabalu no Somijas vai Latvijas,” piebilda Ločmelis.

Viņš savulaik, dienot padomju armijā, piedalījās Afganistānas karā. Savukārt, dienot atjaunotās Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos, viņš piedalījies starptautiskajās misijās Afganistānā un Irākā.

Ločmelis filmējies ar daudzu valstu filmu veidotājiem. Viņš iesaistījies arī filmās “Dvēseļu putenis”, “Rīgas sargi” un “Džimlai rūdi rallalā!”. Ločmelis nacionālā filmu festivāla apbalvošanas ceremonijā saņēmis “Lielā Kristapa” balvu kā labākais aktieris otrā plāna lomā.

Jau ziņots, ka naktī uz piektdienu Krievijas atbalstītās teroristu bandas, izmantojot Minskas vienošanās aizliegto lielkalibra artilēriju, Ukrainas armijas pozīcijas apšaudījušas vairāk nekā 40 reižu, piektdien pavēstīja Ukrainas pretterorisma operācijas štāba preses dienests.

Nemierīga situācija saglabājas pie Marjinkas, pret kuru trešdien teroristi vērsa plaša mēroga uzbrukumu. Šeit Ukrainas armijas pozīcijas apšaudītas ar rokas ieročiem un granātmetējiem.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Filmas “Vikingi” titros NAV minēts šī pasaul-slavneā aktiera Ločmeļa vārds …
  Filmu “Vikingi” sāka uzņemt 2013.gadā. Ar katru uzaicināto aktieri tiek noslēgst LĪGUMS, kuru aktieris PARAKSTA ar savu roku! ka PILDĪS visus tur minētos noteikumus …HONORĀRUS gan nesmādēja saņemt par filmēšanos …BET. Tas, ka uz tūdaliņiem NEVAR paļauties vai uzticēties, tas ir sen zināms fakts …Bet laikam filmas režisoram/ producentiem fascinēja šī ZEKAM līdzīgā seja …kurš filmā ir 2.plāna lomas atviedotājs kā viens no VAIRĀKIEM vikingiem …

  • aktierim NAV jābūt pasaul-slavenam, un nav jāspēlē galvenās lomas, lai viņš izteiktu savu viedokli. Un tūdaliņi gan parasti izceļas ar to, ka uz viņiem VAR paļauties. Dīvaini ir tas, ka tiek šādi komentēts!

 2. ņemot vērā karadarbības pastiprināšanos Ukrainas austrumos un paužot savu solidaritāti Ukrainai, aktieris un Nacionālo bruņoto spēku rezerves virsseržants Ziedonis Ločmelis nolēmis pārtraukt filmēšanos Krievijas sponsorētajā filmā “Vikings”.

  Diezgan teatrāliski.Pats sev naudu nenopelnīsi tagad ,un KĀPĒC POLITIKA JĀJAUC AR MĀKSLAS ŽANRU.
  JA ESI TĀDS ALTRUISTS, TAD ATSAKIES DZĪVOKLĪ NO KRIEVU GĀZES NO APKURES,NO VISA KAS RAŽOTS KRIEVIJĀ!

  • tā jau tāda rusiska slimība, visu sev nepatīkamo saukt par nemeciem vai fašistiem! Nevajag jaukt nacionālismu (tas būtu tad, ja šiscilvēks izteiktos pret visu krievisko, bet ņemot vērā to, ka fiilmējies Krievijā, viņš ar krieviem kopā strādā!) ar cilvēcisku attieksmi, protestu pret nepamatotu vardarbību! Ja Krievija sāks ražot naftu u.c. savas preces ar kara palīdzību, tad jāatsakās no tāda “siltuma” būtu visiem!

 3. Pajautājiet mammai googlei ko nozīmē fašists un nacists, un tās galvenās iezīmes atradīsiet vai arī saskatīsiet …, kur vēlaties pat aiz okeāna.

 4. Jebkura sadarbība ar Krievijas nacistiem ir nevēlama.

  • muļķu zeme latvānija Atbildēt

   Jebkura sadarbība ar latvānijas nacistiem ir nevēlama jebkurai normālai valstij, tajā skaitā arī Krievijai.

   • nu kā tad, pasaulē vienīgā normālā valsts ir krievija! To jau pāris gadus skandina šīs valsts Tv un visi troļļi! Visa pārējā pasaule nepareiza, tāpēc skaļi bļaujo jābrūk citās valstīs ieviest tur savas intereses un īpašo pasaules kārtību. Pofig, ka gaļasmašīnā kaimiņi un pašu bērni, ka tikai var atņemt citiem to, kas iepatīkas. Visur ir krievu tautas intereses, bet citām tautām interses pat nedrīkst būt. Un cik daudz atbalstītāju tādai briesmonībai!

 5. Łoti apsveicama rīciba Atbildēt

  Labs piemērs mums visiem kā rīkoties.

  • Varētu jau parādīt savu pareizo attieksmi, bet mūs ar tevi neviens filmēties neaicina. Un nez vai kādu latvieti aicinās turpmāk.

   • paklau – spriežot pēc tādiem izteikti pretlatviskiem komentāriem Tu laikam kāds latviski rakstošs trollis? Kāda starpība, ka viņš latvietis – viņš ir pret karu!

 6. Pirmo reizi dzirdu, ka ir tāds aktieris Ziedonis Ločmelis. Reklāmu sev taisa? Domā, ka šo tagad uz Holivudu aicinās? Nu, nu…

 7. lai Krievija tiesājasd “uz velna paraušanu”, tāpat zināma, ka tās nav nekādas tiesas , bet Putina “piedevas”!

 8. Un ko Busulis? Vai nerāsies?

 9. Sen jau to būtu bijis jādara. Dzīvē bieži tā gadās, ka cīņu biedri nokļūst frontes dažādās pusēs.

 10. vai viņu vienkārši pasutija un viš tagad ieņem pozu? vel lielāks ukrainis par pašiem ukraiņiem. maskavā tiek lēsts ap 2 miljonu ukraiņu ka dzīvo, no kuriem aktieri, mākslinieki, mūziķi….. tur biezā slānī. un kautkā nemana ka nu viņi visi tagad protestētu pret notikumiem ukrainā. pat ielās tā īsti neviens neiziet protesta akcijās. savādi vai ne? bet pie mums sacenšas kurš bus lielāks ukrainas patriots:)

  • Tu 5.jūnij tāds pārpratums esi un uz tevi balstās tikai pusbrukusi vistu kūts. Un vai kā nesaprašanā brēksi, kad tevi sveši ļaudis cels uz mēslu dakšām!!!

  • Tu, laikam, dzīvo uz mēness tumšās puses. Neviens ukrainis nav tik muļķis, lai Maskavā protestētu pret cara Putina gabaldarbiem. Vai tu pats protestētu un pēc tam kādu gadiņu norautu kādā Maskavas ,,atpūtas” mājā?

   • re un tu atkal melo Atbildēt

    rietumu melu troli. maskavā laiku pa laikam opozicija sarīko demonstrācijas, piketus…. un nekas nenotiek kaut tu tā centies iestāstit. ‘tā paša nogalinātā politiķa ” ukrainas aizstāvja” atbalstam vairākas demonstrācijas bija, bet ukraiņi pat īstu piketu nez kāpecnerīko, par lielākiem protestiem nerunājot.
    tāpec ka poroš jau nepārstāv ukrainu, bet asv un savas intreses un viņa režīmu neatbalsta

  • te kādam liekas savādi, ka ukraiņi Maskavā dzīvo mirīgi. Cilvēki ir vāji – viņi grib ēst un visādus labumus, viņiem patīk dziedāt līdzi stiprākajam … un totalitārisms balstās tieši uz primārām vēlmēm un bailēm. Pat krievu zaldātu ģimenes pārāk netrokšņo, ka viņu bērnus aizsūta stulbā nāvē. Bet vai tas liecina, ka notiekošais ir pareiza lieta? Vai kaut viens no kariem ir pareiza lieta?! Tas tikai ataino, cik dažādi izpaužas vardarbība.

Draugiem Facebook Twitter Google+