×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Bijušo deputātu Čaklo un viņa sievu apsūdz par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas lielā apmērā (1)

caklais_ingmars

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā bijusī notāre un viņas vīrs apsūdzēti par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka apsūdzētie ir Dace Čaklā un bijušais Saeimas deputāts Ingmārs Čaklais. Jau rakstīts, ka Dacei Čaklajai apsūdzība tika celta divas dienas pirms tam, kad Čaklais vērsās Saeimā ar iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga informēja, ka saskaņā ar lietas materiāliem apsūdzētā vīrieša firma, kurā viņš bija valdes loceklis, no 2008.gada līdz 2010.gadam sniedza dažādus pakalpojumus notāres birojam, kuri tika apmaksāti ar nepamatoti lielām summām.

Tā rezultātā apsūdzētā notāre veica saimniecisko darbību un gada ienākuma deklarācijās par 2008., 2009. un 2010.gadu ar saimniecisko darbību saistītajos izdevumos iekļāva maksājumus, kuri nav saistīti ar viņas saimniecisko darbību, tādējādi samazinot saimnieciskās darbības rezultātā gūtos ienākumus.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai. Apsūdzētā notāre pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma panta par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, savukārt viņas vīrs apsūdzēts pēc panta par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas atbalstīšanu.

Kā pastāstīja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas preses pārstāve Līva Tutina, Čaklā krimināllietu atklātās sēdēs tiesnesis Andris Celms sāks iztiesāt 6.oktobrī plkst.10.30.

Jau ziņots, ka šogad janvārī Administratīvā rajona tiesa noraidīja bijušās zvērinātas notāres Čaklās sūdzību un saglabājusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) viņai piemēroto sodu vairāk nekā 85 372 eiro (60 000 latu) apmērā saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem saimnieciskajā darbībā. Kā aģentūru LETA informēja Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Trubiņa, 13.martā tiesa nolēma atteikties ierosināt apelācijas tiesvedību, līdz ar to pirmās instances spriedums stājies spēkā.

Čaklā Administratīvā rajona tiesā bija apstrīdējusi arī toreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) lēmumu par viņas atcelšanu no amata 2012.gada novembrī. To izdarīt ministram bija lūgusi Zvērinātu notāru padome (ZNP), jo, izskatot disciplinārlietu, tā konstatējusi pārkāpumus Čaklās darbībā. Pirmās instances tiesa Čaklās pieteikumu noraidīja, bet viņa iesniedza apelācijas sūdzību, un Administratīvā apgabaltiesa rīt, 13.jūnijā, paziņos savu nolēmumu.

ZNP Disciplinārlietu komisija atzinusi, ka Čaklā ilgstoši un apzināti atradusies reāla interešu konflikta situācijā, pārkāpusi finansiālo darbību noteikumus un ētikas normas.

TV3 raidījums “Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka ZNP Čaklo lūgusi atcelt tāpēc, ka viņa daudzus gadus izmantojusi sava vīra firmas “Divas puses” pakalpojumus dažādām konsultācijām, sabiedrisko attiecību un tulkošanas pakalpojumiem, kas radījis aizdomas, ka darījumi bijuši fiktīvi un ka šādā veidā notāre vienkārši centusies “optimizēt” nodokļus.

Bijušais deputāts Čaklais, kurš vairāk nekā piecus gadus bijis sievas biroja vadītājs, raidījumam pauda pārliecību, ka viņš un sieva visu darījuši likumīgi. Ja arī kādi pārkāpumi bijuši, tad tikai grāmatvedībā. Arī pati Čaklā iepriekš sacīja, ka interešu konflikta viņai nav bijis.

VID par saimniecisko darbību Čaklās birojā uzrēķinājis vairāk nekā 60 000 latu. Veicot auditu, VID atklājis, ka 2010.gadā Čaklā firma “Divas puses” notārei sniegusi tulkošanas pakalpojumus, uzturējusi mājaslapu un sniegusi sabiedrisko attiecību pakalpojumus, ziņoja raidījums.

Ziņots arī, ka Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā atrodas cita krimināllieta, kurā apsūdzēta notāre Laila Poriete par vecu un nevarīgu cilvēku apkrāpšanu.

Poriete uz lietas izskatīšanas laiku no amata atstādināta.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tautai tiesības zināt Atbildēt

    Bet kur tad šis čalis pašreiz atrodas?

Draugiem Facebook Twitter Google+