Sports
Ziemas sports

Bjērndālens olimpiskajās spēlēs būs Baltkrievijas delegācijas sastāvā0

foto: AP/LETA

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atļāvusi Norvēģijas biatlona leģendai Ūle Einārām Bjērndālenam, kurš neiekļuva savas valsts komandā startam Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, Olimpiādē būt oficiālajā Baltkrievijas delegācijas sastāvā.

Bjērndālens ir precējies ar Baltkrievijas biatlona zvaigzni Darju Domračevu, kura 2016.gada oktobrī viņam dāvāja meitu Kseniju.

Pēc tam, ka Bjērndālens neizturēja konkurenci un netika iekļauts Norvēģijas komandā, viņš paziņoja, ka uz Phjončhanu vēlas doties, lai atbalstītu savu dzīvesbiedri. Līdz ar to Baltkrievijas Biatlona federācija (BFB) vērsās SOK, lūdzot atļauju astoņkārtējo olimpisko čempionu Bjērndālenu iekļaut komandas treneru korpusā, tagad saņemot pozitīvu atbildi.

Jau iepriekš Domračeva, kura 2014.gadā Soču olimpiskajās spēlēs ieguva trīs zelta godalgas, klāstīja, ka Bjērndālens viņai sniedz ļoti vērtīgus padomus.

“Viņš parādīja man atšķirīgu pieeju treniņiem un tam, ko agrāk uzskatīju par ierastu. Un, protams, organizatoriskā pārdomātība – to varētu un vajag apskaust. Ūle Einārs paspēj paveikt daudz lietu un ar visu tikt galā. Viņš ir brīnišķīgs sportists ar milzīgu pieredzi. Viņa padomi bieži man kļūst par glābšanas riņķi,” pirms gada sacīja Domračeva.

Jau vēstīts, ka 43 gadus vecajam Bjērndālenam šosezon nav bijuši pārāk labi rezultāti, tāpēc viņš neizturēja konkurenci par vietu Norvēģijas komandā, netiekot uz savām septītajām olimpiskajām spēlēm sportista statusā.

Pēc šīs sezonas rezultātiem viņš starp Norvēģijas vīriešu biatlonistiem bija tikai septītais, kamēr ceļazīmes ir vien sešas. Šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā Bjērndālens atrodas tikai 47.vietā.

Karjeras laikā Bjērndālens ieguvis astoņus olimpiskos zeltus, četrus sudrabus un vienu bronzu, kā arī 20 reizes kļuvis par pasaules čempionu un 94 reizes uzvarējis Pasaules kausa sacensībās.

Bjērndālens ir visu laiku godalgām bagātākais sportists Ziemas olimpisko spēļu vēsturē.

Jau vairākas gadus iepriekš bijušas spekulācijas, ka Bjērndālens varētu noslēgt savu spožo karjeru, tomēr viņš vēl joprojām ir aktīvs biatlonists, bet 2016.gadā paziņoja, ka startēs vismaz līdz Phjončhanas Olimpiādei. Iespējams, ka šī tad arī būs viņa pēdējā sezona.

LA.lv