bbl.net

BK “Jēkabpils ved cerības no Šauļiem; “Liepāja/Triobet” tās atstāj Tartu 0

Baltijas basketbola līgas ceturtdaļfinālu pirmajās spēlēs izbraukumā zaudējumus piedzīvoja divas Latvijas komandas BK “Jēkabpils” un “Liepāja/Triobet”.
Atšķirības starp abiem zaudējumiem ir visai būtsikas. Ja jēkabpilieši no Šauļiem mājās ved zaudējumu ar cerībām atspēlēties savā laukumā, tad “Liepāja/Triobet” savas cerības uz iekļūšanu pusfinālā atstāja Tartu.
BK “Jēkabpils” izbraukuma spēlē Šauļos katru atsevišķu ceturtdaļu zaudēja par viena metiena tiesu. Pie visai līdzīgiem statistikas rādītājiem to apstiprināja arī divpunktu metienu aile spēles protokolā – Šauļi trāpīja 19 metienus, Jēkabpils – 15. Mājiniekiem savi grozi bija labvēlīgāki, turklāt spēle notiks nevis Šauļu arēnā, bet gan “Tauras” sporta nama šaurībā.
Spēles iznākums varēja būt labvēlīgāks, ja jēkabpilieši pēdējā ceturtdaļā būtu nospēlējuši mazliet pārdomātāk. Pēdējā ceturtdaļā netrūka sasteigti uzbrukumi un nepārdomāti metieni (kopumā labu spēli aizvadījušajam Rinaldam Sirsniņam no tālienes 6/16), bija nerealizēti ātrie uzbrukumi. Droši vien dzimtenē sevi pārāk apliecināt gribēja Modests Kumpis – viens no jēkabpiliešu uzbrukuma līderiem aizmeta garām visus deviņus metienus, Taileram Larsonam no spēles tikai 3/9. Tās ir pozīcijas, kurās atbildes spēlē var pielikt. Būs savi grozi un lieliskie Jēkabpils līdzjutēji. Komandas cerības sasniegt pusfinālu joprojām ir dzīvas.
“Liepāja/Triobet” izbraukuma spēli Tartu sāka ar 0:10, savu pirmo tālmetienu trāpīja ar 15 mēģinājumu (visā spēlē 4/27) un cīņas gaitā tā arī nespēja sakārtot savu uzbrukumu. Tik melnā dienā noturēties virs ūdens varēja palīdzēt tikai agresīva un ideāla aizsardzība. Taču tās nebija, igauņi pirmajās trīs ceturtdaļās guva 24, 25 un 25 punktus. “Rock” no spēles trapīja vairāk kā 60 procentus metienu, liepājnieki palika zem 30 procentiem. Pie tik milzīgām atšķirībām sagrāve ir likumsakarīgs iznākums. Spēles gaitā mājinieku pārsvars sasniedza 33 punktus, spēlei beidzoties 66:93. Teorētiski basketbolā notiek visādi brīnumi, praktiski atbildes spēle Liepājā, visdrīzāk, kļūs par formalitāti.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA
Ceturtdaļfināla pirmās spēles
“Šiauliai” – BK “Jēkabpils” 73:64
(22:19, 39:34, 55:47). Skots 15, Gedraitis, Aijers pa 14; Sirsniņš 21+10RP+6AB, Rutkausks 16+15AB, Dušelis 10.
“Rock” – “Liepāja/Triobet” 93:66 (24:18, 49:32, 74:48). Hārpers 19, Kurbass 18+11AB, Dorbeks 14; Hikss 18+9AB, Aizpurs 15, Čavars, Ričards pa 14.