BK “Ventspils” sasniedz Baltijas līgas pusfinālu 0

Baltijas basketbola līgas ceturtdaļfināla atbildes spēlē BK “Ventspils” izbraukumā Tamperē ar 78:59 pārspēja “Pyrinto” un iekļuva pusfinālā.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

BK “Ventspils” uzvara Tamperē ar 19 punktu starpību un tām spēlēm, kad gala iznākums neatspoguļo spēles gaitu. Kurzemnieku līdzjutējiem bija gana daudz nervozu brīžu, turklāt lielu daļu pirmā puslaika divu spēļu summā vadībā bija Somijas čempioni.

BK “Ventspils” spēles vietā ieradās jau tās priekšvakarā, tomēr cīņas sākums iznāca miegains un pagalam neprecīzs. It kā bija laiks treniņos piešaut Tamperes grozu, bija laiks sagatavoties spēlei, taču no pirmajiem 16 tālmetieniem grozā iekrita tikai viens. Kopā ar zaudētu cīņu zem groziem un mājinieku precizitāti tas deva iespēju “Pyrinto” iegūt vadību. Puslaiks 31:23 “Pyrinto” labā, ar gaužām zemiem ventspilnieku rādītājiem uzbrukumā, ar nerealizētiem ātrajiem uzbrukumiem un daudz kļūdām.

Pārtraukumā Robertam Štelmaheram komandas spēlē izdevās iepūst dzīvību un, pats svarīgākais, pārliecību un ticību. Par Ventspils pārākumu uz papīra it kā šaubu nebija, taču laukumā mēdz gadīties visādi. Līdz ko sāka krist tālmetieni (otrajā puslaikā tādi bija septiņi) un izdevās vairākkārt nostāvēt aizsardzībā, spēles ritējums strauji pagriezās uz otru pusi. Ja pēc trešās ceturtdaļas cīņas iznākums divu spēļu summā nebija izšķirts, tad pēdējo spēles nogriezni laukumā dominēja Ventspils, iemeta 30 punktus un aizmuka no pagurušajiem mājiniekiem, kuru līderis bija 41 gadu vecais amerikānis Viljamss, drošā attālumā.

Baltijas līgas pusfinālā BK “Ventspils” spēlēs pret Tartu “Rock”. Otrā pusfinālā spēlēs “Šiauliai” un “Juventus” – “Pieno žvaigždes” pāra uzvarētāji.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

Ceturtdaļfināls

Tamperes “Pyrinto” – BK “Ventspils 59:78 (17:12, 31:23, 48:48). Hopkins 16, Viljamss 15+12AB; Grants 15, Gikass 14, Pieners 11, Gulbis 9, Meiers, Ate pa 7, Janičenoks 5, Gražulis 4, Lejasmeiers, Kanbergs pa 3. Pirmajā spēlē 64:70.

“Lietkabelis” – “Šiauliai” 66:78. Pirmajā spēlē 81:103.