Sports
Futbols

Blaters prāto, ka finālturnīram būtu jāatgriežas britu salās0

Reuters/Scanpix

Kādreizējais Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters ir pārliecināts, ka Pasaules kausam futbolā būtu jāatgriežas britu salās.

Jau ziņots, ka Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek pirmo reizi, turklāt mājiniece pēc veiksmīgām pirmajām divām spēlēm, kurās kopā tā guva astoņus vārtus un izcīnīja divas uzvaras, ir nodrošinājusi dalību izslēgšanas turnīrā.

Blaters, kurš ir diskvalificēts no futbola, apsveica Krieviju par Pasaules kausa finālturnīra organizēšanu. “Kopā ar valsts prezidentu Vladimiru Putinu trešdien kopīgi vakariņojām un domāju, ka Krievija ir jāapsveic par turnīra sarīkošanu,” teica Blaters.

Tāpat 82 gadus vecais Blaters sacīja, ka viņam ir labas attiecības ar pašreizējo FIFA prezidentu Džanni Infantīno. “Viņam nav jājūtas apgrūtinātam, tādēļ, ka es grasos apmeklēt dažas spēles. Neesmu šeit, lai jauktu sportu ar politiku,” pauda šveicietis.

Blaters ir pārliecināts, ka tuvākajā laikā Pasaules kausa finālturnīram būtu jāatgriežas futbola dzimtenē. “Domāju, ka Pasaules kausam atkal vajadzētu risināties Anglijā. Ar Skotiju, Velsu, Ziemeļīriju un Īriju tā būtu laba kandidatūra,” noteica Blaters.

Ņemot vērā, ka 2022.gada Pasaules kauss notiks Katarā, bet 2026.gada turnīrs risināsies Meksikā, ASV un Kanādā, tuvākais laiks, kad britu salas var kandidēt uz Pasaules kausa rīkošanu, ir 2030.gads. Pēdējo reizi kādā no britu salām Pasaules kausa finālturnīrs notika 1966.gadā, kad komandas aizvadīja cīņas Anglijā.

Saistītie raksti

Blaters FIFA prezidenta amatā pavadīja 17 gadus. No amata šveicietis tika atbrīvots pēc aizdomīga maksājuma divu miljonu Šveices franku (1,7 miljonu eiro) apjomā bijušajam Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidentam Mišelam Platinī.

Abi tādējādi 2015.gadā saņēma astoņu gadu diskvalifikāciju no futbola un ar to saistītām aktivitātēm, Blateram pēcāk samazinot šo sodu par diviem gadiem. Tiesa, sods netraucē viņiem apmeklēt futbola spēles.

LA.lv