Foto – Juris Kalniņš

Blūms un Bagatskis Eirolīgā sāk ar uzvaru 0

Latviešu basketbolists Jānis Blūms piektdien guva 11 punktus, palīdzot slavenajam Grieķijas klubam Atēnu “Panathinaikos” ULEB Eirolīgas pirmā posma pirmās kārtas mačā savā laukumā ar rezultātu 84:77 (18:14, 24:21, 26:24, 16:18) uzvarēt Polijas vienību Zgoželecas “PGE Turow”.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Blūms laukumā pavadīja 15 minūtes un 57 sekundes, kuru laikā raidīja grozā divus no trim tālmetieniem un visus piecus soda metienus. Latvietis iekrāja arī vienu atlēkušo bumbu un vienu rezultatīvu piespēli, vienu kļūdu, divas piezīmes, divus izprovocētus noteikumu pārkāpumus un 11 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija dalīts ceturtais labākais rādītājs komandā.

Pirmajā puslaikā mājinieku pārsvars nebija lielāks par astoņiem punktiem, bet trešajā ceturtdaļā Atēnu klubs panāca 14 punktu handikapu. Noslēdzošajā ceturtdaļā viesi spēja pietuvoties līdz divu punktu atstatumam, tomēr “Panathinaikos” uzvaru nosargāja.

Pa 16 punktiem uzvarētāju labā guva amerikānis Eidžejs Sloters un Niks Paps, bet amerikānis Kolinss Merdijs “PGE Turow” sastāvā atzīmējās ar 23 punktiem.

Kā zināms, līgums ar 32 gadus veco Blūmu 2.oktobrī tika noslēgts pēc sistēmas 1+1 mēnesis. Komandā ir nepieciešams aizvietotājs pašlaik savainotajam amerikāņu saspēles vadītājam Demarkusam Nelsonam.

Kā ziņots, Krievijas vienība “Ņižņij Novgorod”, ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, piektdien savā debijas spēlē ULEB Eirolīgas turnīrā pašu laukumā ar rezultātu 88:86 (15:26, 28:21, 23:14, 22:25) uzvarēja Itālijas komandu Sasāri “Dinamo”.

Pirmā posma pirmās kārtas maču “Ņižņij Novgorod” komanda sāka neveiksmīgi, zaudējot deviņus punktus pēc kārtas un pirmajā ceturtdaļā iekrājot iespaidīgu 19 punktu deficītu. Otrajā ceturtdaļā mājinieki teju īstenoja ļoti veiksmīgu atspēlēšanos, pretinieku pārsvaru samazinot līdz vairs tikai trim punktiem. Vadību “Ņižņij Novgorod” pārņēma trešās ceturtdaļas ievadā, bet noslēdzošās ceturtdaļas beigās panāca desmit punktu pārsvaru.

Cīņas pēdējās minūtēs viesiem divreiz izdevās pietuvoties līdz divu punktu atstatumam, tomēr Krievijas klubs uzvaru nosargāja.

Amerikānis Terenss Kinsijs uzvarētāju labā guva 17 punktus, bet 16 punktus iekrāja iepriekš Latvijā spēlējušais baltkrievu centrs Artjoms Parahovskis. “Dinamo” rindās ar 17 punktiem izcēlās amerikāņu izcelsmes Polijas basketbolists Deivids Lougans.

Piektdien šīs grupas pirmās kārtas maču aizvadīja arī Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas komanda Kauņas “Žalgiris”, kas viesos ar 71:80 (14:13, 21:19, 14:24, 22:24) zaudēja Spānijas grandam Madrides “Real”. Vecvagars turpina atkopties no smagās traumas un šajā spēlē nepiedalījās

Kā zināms, trešdien ar 20 punktiem jauno sezonu iesāka latvietis Dāvis Bertāns, palīdzot Spānijas vienībai Vitorijas “Laboral Kutxa” D grupas cīņā ar rezultātu 88:69 savā laukumā pieveikt sacensību debitanti Klaipēdas “Neptunas” no Lietuvas.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.