Sports
Citi sporta veidi

BMX riteņbraucējs Babris ASV gandrīz iebrauc PK posma finālā0


Helvijs Babris
Helvijs Babris
Foto: LETA/Edijs Pālens

Latvijas BMX riteņbraucējs Helvijs Babris sestdien ASV sasniedza pusfinālu Pasaules kausa astotajā posmā superkrosā.

Babris, kurš ziemas sezonā ir bobsleja stūmējs, priekšsacīkstēs bija ceturtais savā braucienā.

Izslēgšanas cīņās viņš pirmajās divās kārtās bija trešais, bet ceturtdaļfinālā finišēja ceturtais, taču ar to pietika pusfināla sasniegšanai. Pusfinālā latvietis finišēja uzreiz aiz finālu sasniegušā četrinieka, kuram zaudēja 0,367 sekundes.

Sacensību noslēgumā viņš tika klasificēts augstajā devītajā vietā.

Savukārt Kristens Krīgers un Mikus Strazdiņš pēc priekšsacīkstēm apstājās gandarījuma kārtā, kas deva attiecīgi 88. un 103.pozīciju 109 BMX riteņbraucēju konkurencē.

Neveiksmīgāks latviešiem bija septītais posms, kurā Babris un Strazdiņš pamatsacensībās apstājās pirmajā kārtā jeb 1/16 finālā, kamēr Krīgers nepārvarēja gandarījuma kārtu. Posmā viņiem attiecīgi 39., 45. un 104.vieta no 111 sportistiem.

Piektdien uzvarēja amerikānis Korbens Šara, bet sestdien – nīderlandietis Niks Kīmans.

Tikmēr Vineta Pētersone piektdien pirmajā posmā nepārvarēja kvalifikācijā un pamatsacensībās neiekļuva arī caur gandarījuma kārtu. Sestdien viņai bija veiksmīgāks sniegums un tika sasniegts astotdaļfināls, taču līdz ceturtdaļfinālam pietrūka aptuveni 0,2 sekundes.

Saistītie raksti

Posmos viņai bija attiecīgi 45. un 28.vietā. Dāmu konkurencē startēja nedaudz mazāk par 60 sportistēm, bet uzvaras abos etapos svinēja nīderlandiete Laura Smuldersa.

Pasaules kausā šosezon tiek aizvadīti desmit posmi, kas sadalīt piecās norises vietās. Sezona noslēgsies pēc divām nedēļām Argentīnā.

LA.lv