Mobilā versija
+19.3°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
26. novembris, 2015
Drukāt

“Botāniķa Ziemassvētki” – kā darināt rotājumus no dabas materiāliem (1)

Foto: Lauma StrazdiņaFoto: Lauma Strazdiņa

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā no 27. novembra līdz 20. decembrim skatāma izstāde “Botāniķa Ziemassvētki”, kurā eksponēti floristu Līgas Poles, Kristīnes Taupmanes un Guntas Kokinas veidotie svētku rotājumi.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja vienviet skatīt vairāk nekā 80 dažādu augu izmantojumu svētku rotājumam. Ziemassvētku dekoros izmantotos riekstus un čiekurus bagātinās LU Botāniskā dārza un Nacionālā Botāniskā dārza kolekcijās esošie augi.

Neparastas sēklas, dažādu toņu lapas, eksotiski augļi un čiekuri, zari, mizas, pākstis un čaumalas – it viss dārzā sastopamais un savdabīgais iedvesmojis radīt dabīgi krāšņus rotājumus. Dārzā vāktie materiāli floristu Līgas Poles, Kristīnes Taupmanes un Guntas Kokinas prasmīgajās rokās ir pārtapuši gan izsmalcinātos, gan askētiskos un arī mazliet nenopietnos eglīšu rotājumos, adventes vainagos un telpu dekoros. Apmeklētāji var gūt idejas, kā arī iekārotos eksponātus izstādes noslēgumā iegādāties.

Gada nogalē dārza apmeklētāji var izstaigāt ziemas mierā slīgstošo dārzu, neaizmirstot izmest līkumu pa atjaunoto dendrārija teritoriju, ko ieskauj Jūrmalas gatve un Dzirciema iela, kā arī ielūkoties Augu mājās, kur vienmēr zaļo palmas, tropu augi un kaktusi. Savukārt pirmdien, 30. novembrī, pulksten 15 Palmu mājā būs iespēja gremdēties Daces Straumes gongu skaņās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dabā atrodamos materiālus līdz ausīm atēdos laikos kad nekas cits nebija pieejams,kautkā vairs ne īpaši velk…

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+