×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Brīdina, ka nākamnedēļ Rīgā dezinficēs ūdensvadus (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai paaugstinātu ūdensapgādes drošību SIA “Rīgas ūdens” no 25.janvāra līdz 29.janvārim veiks Rīgas pilsētas ūdensvadu dezinfekciju. Dezinfekcijai pilsētas ūdensvados tiks izmantots hlors, informēja uzņēmumā.

Rīgas pilsētas ūdensvada tīklā ikdienā tiek nodrošināta hlora koncentrācija, kas nepārsniedz 0,2 mg/L, kas nodrošina to, ka dzeramais ūdens pēc mikrobioloģiskajiem rādītājiem atbilst droša un nekaitīga ūdens prasībām. Bet šāda hlora koncentrācija ir par zemu, lai aizturētu tā saucamās “bioplēves” veidošanos, kā rezultātā notiek ūdensvadu aizaugšana, mikroorganismu pastiprināta vairošanās ūdensvada tīklā un ilgākā laikā tas var novest pie ūdens garšas un smakas pasliktināšanās. Tādēļ, lai aizkavētu bioplēves un nelabvēlīgās mikrofloras un mikrofaunas veidošanos Rīgas pilsētas ūdensvados, ir nolemts īslaicīgi paaugstināt dezinfekcijā izmantotā hlora koncentrāciju līdz 0,5 mg/L.Šāda prakse tiek izmantota daudzās pasaules pilsētās, kā arī daudzās Latvijas pilsētas pēdējos gados veikta ūdensvadu dezinfekcija.

Pēc Pasaules veselības organizācijas norādījumiem, cilvēkam nekaitīgā hlora koncentrācija ir 5 mg/L. Pasaulē tā ir normāla prakse, nodrošināt hlora daudzumu dzeramajā ūdenī no 0,2 – 1 mg/L.

Rīgā ūdensvada tīklā dezinfekcija tiek veikta lai paaugstinātu ūdensapgādes drošību un izslēgtu jebkurus riskus rīdzinieku veselībai.

Plānots, ka Rīgas pilsētas ūdensvada tīkla dezinfekcijas laikā hlora koncentrācija dzeramajā ūdenī sasniegs 0,5 mg/L.

Dezinfekcijas laikā ūdenim var būt jūtama hlora smaka, ko var novērst ūdeni uzvārot. Neskatoties uz jūtamo hlora smaku ūdens ir pilnībā drošs lietošanai uzturā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Normāla prakse, kuru izmanto visā attīstītajā pasaulē, jo nav nekā cita, ar ko var tik labi izdezinficēt daudzos kilometrus garos Rīgas ūdensvada tīklus.
    Barba: koagulants nav domāts dezinfekcijai. To lieto duļķu atdalīšanai no Daugavas ūdens.

  2. Atgriežamies PSRS, kad pilsētas krāna ūdens smirdēja pēc hlora, turklāt tas veicina zarnu vēža attīstību. Modernie koagulanti nu kļuvuši Rīgai par dārgu. Cik nesen vēl “Rīgas ūdens” lielījās ar lielisko krāna ūdens garšu.

Draugiem Facebook Twitter Google+