×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Brīdina par krāpniekiem, kas sirmgalvjiem izvīluši iespaidīgas naudas summas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Latvijā joprojām uzdarbojas krāpnieki, kuri dažādos veidos apkrāpj vecāka gadagājuma cilvēkus. Pēdējā laikā policijā reģistrēti vairāki jauni krāpšanas gadījumi, kuru rezultātā no sirmgalvjiem izkrāptas lielas naudas summas, informē Valsts policijā (VP).

Policijā klāsta, ka krāpnieki par saviem upuriem izvēlas vecāka gadagājuma cilvēkus, uzsāk ar viņiem sarunu un stāstot par it kā slimnīcā nonākušu radinieku. Tad krāpnieki lūdz parādīt, kur atrodas viņu meklētā slimnīca. Piekrītot parādīt meklēto vietu, pensionārs iekāpj krāpnieku automašīnā, un visi kopā dodas uz konkrēto slimnīcu.

Pēc tam krāpnieki pensionāra klātbūtnē it kā sazinās ar mediķi, kurš it kā norāda, ka pacientu varēs apmeklēt vien pēc pāris stundām. Izmantojot šo atrunu, krāpnieki lūdz pavadīt šo laiku pensionāra dzīvesvietā. Nonākot upura mājoklī, krāpnieki apvārdo sirmgalvjus, stāstot, ka viņu tuviniekam pietrūkst nepieciešamā naudas summa ārstēšanai vai lūdz samainīt dolārus pret eiro, un tādā veidā izmāna no viņiem naudu.

Policija aicina ikvienu būt uzmanīgam, kā arī par šādiem krāpniekiem brīdināt savus tuviniekus, kaimiņus un vientuļus vecāka gadagājuma cilvēkus.

Tāpat policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt vecākus cilvēkus par pastāvošajiem riskiem, uzglabājot lielas naudas summas mājās. Saņemot šādus aizdomīgus lūgumus no nepazīstamām personām, policija aicina neuzticēties un nekavējoties par šādiem aizdomīgiem gadījumiem informēt policiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+