×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. oktobris, 2014
Drukāt

Brigmanis: nākamajā koalīcijā varētu ietilpt ZZS, NA un “Vienotība” (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vēlētājs ir pateicis zināmā mērā priekšā un domājams, ka nākamajā koalīcijā varētu ietilpt “Vienotība”, Nacionālā apvienība (NA) un ZZS, aģentūrai BNS sacīja ZZS 11.Saeimas frakcijas līderis Augusts Brigmanis.

Brigmanis norādīja, ka tieši šīm partijām, viņaprāt, jāuzņemas turpmākais darbs. Vienlaikus Brigmanis atzina, ka patlaban ir priekšlaicīgi domāt par ZZS atbalstu “Vienotības” premjera amata kandidātam, tomēr tas neesot neiespējams. “Prakse kopā strādāt ir, nekas nav neiespējams,” sacīja Brigmanis.

“Rezultāti [“exit pool”] manuprāti ir gana labi – labāki nekā iepriekšējās vēlēšanās bijia reālais rezultāts,” sacīja ZZS līderis. Viņš norādīja, ka tas ir vēlētāju mandāts turpināt darbu – daudz lielākā atbildībā un daudz lielākā kapacitāte. “Darbi, kas stāv priekšā nav no tiem mazākajiem. Primārais jautājums būs nākošā gada budžets, ar to ir jārēķinās,” uzsvēra Brigmanis.

Tāpat ZZS līderis atzina, ka patlaban ir arī pāragri runāt par viņa partijas iespējamiem ministru amata portfeļiem topošajā koalīcijā. Kopumā Brigmanis vēlēšanas vērtēja kā tādas, kurās tikuši izmantoti netīri un melni paņēmieni. “Es domāju, ka zināmā mērā tas šur tur nostrādāja pretēji,” sacīja Brigmanis. “Tomēr vēlētājs nav naivs – viņš saprot, kur ir patiesība, kur tās nav,” tā Brigmanis.

Ziņu aģentūras BNS sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes un Biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultāti sestdien veiktā vēlētāju aptauja (“exit poll”) liecina, ka 12.Saeimas vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu guvusi partija “Vienotība”, “Saskaņa”, Nacionālā apvienība (NA) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Visdrīzāk Saeimā iekļūs arī partija “No sirds Latvijai” un Latvijas Reģionu apvienība.

Par “Vienotību” bija nobalsojuši 25,7% aptaujāto, kas atklāja savu izvēli. Par “Saskaņu” – 19,4%, par NA – 18,9%, bet par ZZS – 18,5%. Par “No sirds Latvijai” bija balsojuši 6,8% aptaujāto, kas atklāja savu izvēli, bet par Latvijas Reģionu apvienību – 6,2%.

Vienlaikus 27% aptaujāto savu izvēli vēlēšanās intervētājiem neatklāja.

Kopumā sestdien tika aptaujāti 7747 vēlētāji, no kuriem 5645 savu izvēli atklāja, bet 2102 – nē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. diemžēl laikam nesanāks koalīcija bez Saldus kompar†ijas sekretāra par†ijas!

 2. vecais komunists joprojam zirga. Ar savam kajam jau laikam no siles neaizies. Zel ka tautai tik isa atmina…..

 3. Nevajag aizmirst ka reāls izskatās sekojošs modelis:
  ZZS+SASKAŅA+REĢIONU PARTIJA
  Valdības galva:A.LEMBERGS
  Saeimas spīkers:G.DAUDZE

  • Ministri:
   U.AUGULIS
   M.BONDARS
   S.DOLGOPOLOVS
   R.VĒJONIS
   M.ŠICS
   J.DŪKLAVS
   DANA REIZNIECE-OZOLA un
   G.KŪTRIS kā uzaicinātais profesionālis(Tieslietu ministrs)

 4. Jāņem valdībā arī Reģionu partija.

 5. Nespēju saprast – ko kompartijas sekretārs dara Saeimā…

Draugiem Facebook Twitter Google+